23 Ekim 2021 15:13

Ataşehir’de siyaset hareketli: İsmail Erdem rest çekti!

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı ilçede faaliyet gösteren yerel basınla buluştu.

Ataşehir’de siyaset hareketli: İsmail Erdem rest çekti!

Küçükbakkalköy’de bulunan AK Parti İlçe Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İlçe Başkanı İsmail Erdem, Kadın Kolları Başkanı Gül Ayşe Durak, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çelik, Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Hakkı Topçu ve yerel basın mensupları katıldı.

Ataşehir için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başkan İsmail Erdem, ‘’17 Mahalle teşkilatımızla, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarımızla esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Kapımız akşama kadar halkımıza açık’’ dedi.

‘’Vatandaşların yerelden beklentileri var’’

Genelle ilgili değil yerelle ilgili konuşacağını belirten Başkan İsmail Erdem, ‘’Hem İBB yönetiminin hem Ataşehir Belediyesi’nin uygulamaları beni ilgilendiriyor. Burada yaşayan her vatandaşın yerelden beklentileri var. Mülkiyet problemlerimden ulaşım problemlerine kadar Belediyenin her anlamda sorumlulukları var. Ataşehir AK Parti teşkilatı olarak, Meclis grubumuz ve İBB Meclis grubumuz olarak Ataşehir’e yapılacak her hizmete evet diyeceğiz ve destek olacağız demiştik. Ancak yıllardır Ataşehir’i yönetenler mazeret üzerine mazeret üreterek sokakta ki hizmetten kaçıyorlar’’ dedi.

‘’Yarın yine bu olmadı diyecekler’’

Ataşehir Belediyesi’ne imar üzerinden yüklenen Erdem, ‘’Yıllardır Yeniçamlıca Mahallesi’nin, Mimar Sinan ve Mevlana mahallelerinin mülkiyet problemi var. 13 yıldır Ataşehir Belediyesi yönetimde. Mahkemeler sürdü, arkasından Ataşehir Belediyesi bir ihale yaptı. Denildi ki yeniden düzenleme yapılacak, mülkiyet tespitleri yapılacak, imar uygulamalarını yapacağız. Kanaatlerimizi paylaştık, bu yol çıkmaz sokak. Buradan sonuç almanız mümkün değil. Şuanda Belediye yönetiminin yapmış olduğu çalışma içi boş. Yarın yine bu olmadı diyecekler. Yılbaşında tapularınızı vereceğiz diyorlar. 2009’da da diyorlardı’’ dedi.

‘’Ortada bir cenaze var’’

Belediyenin Maliye Bakanlığı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile iletişime geçmediğini belirten Başkan Erdem, ‘’Eğer bu iletişime geçilmiş olsaydı problemler çözülmüştü. Bir problem orta yerde kalıyorsa bu ehliyet ve liyakat sorunudur. Bunun adı vatandaşın derdini dert edinmemektir. 13 yıldır bu koltukta oturacaksınız, ortada bir cenaze var. Onu kaldırmaya cesaret edemiyorsunuz. Belediye adına büyük bir sorumsuzluk. Ferhatpaşa’da sorunları çözüyoruz dediler. 13 yıldır neredesin? Kim engel oldu sana? Son 2 buçuk yıldır Ferhatpaşa elden çıktı. Teneke baraka binalarla ortalık doldu. Yüzlerce bina yapıldı. Bu bir ihbardır. Bunun bedelini Ataşehir Belediyesi ödeyecek. 2024’te de halk bedelini ödetecek’ dedi.

“AK Parti Büyükşehirde çoğunlukta diye imarı çıkaramıyoruz diyorlar”

Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallesi’nde ki sorunlara da değinen Başkan Erdem, ‘’Vatandaş gidiyor Ataşehir Belediyesi’ne bugün imar çıkacaktı ne oldu diye! AK Parti Büyükşehir’de çoğunlukta olduğu için çıkaramıyoruz diyorlar. Hayda… Yönetim sende. AK Parti yönetimi, imar kanuna, şehirciliğe, insan yaşamına uygun önerileri ne bekletti ne de reddetti! İmar Komisyonu Başkanımız her iki mahallenin geçmişini biliyor. Bölgede imar müdürlüğü yaptı. Biz gittik görüştük kendisiyle. Ekim ayına yetiştireceklerdi. Ancak İBB Şehircilik Daire Başkanlığı’nın işi yavaştan alması ve Ataşehir Belediyesi’nin ilgisizliğiyle Kasım ayına kaldı. İnşallah bizim gayretimizle Kasım ayında imar durumlarını çıkaracağız’’ dedi.

Sağlık alanının satıldığını belirten ve sert bir dille eleştiren İsmail Erdem, sözü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan’a bıraktı. Her iki konuk Milletvekili kısa bir selamlama konuşması yaparak program son buldu.