14 Ocak 2022 18:09

“30 yıldır çözülemeyen imar sorununu Millet İttifakı çözdü”

İBB Meclisi’nden Ataşehir’in 6 Mahallesini yakından ilgilendiren kararlar geçti.

“30 yıldır çözülemeyen imar sorununu Millet İttifakı çözdü”

Mustafa Kemal, İnönü, Aşık Veysel, Küçükbakkalköy, İçerenköy ve Kayışdağı Mahalleleri 1/5000’lik nazım imar planları İBB Meclisi’nde onaylandı.

Gece 03:00’a kadar uzayan toplantılarda Ataşehirli Meclis Üyelerini heyecanlı bir bekleyiş sardı. Ataşehir halkı uzun bir süredir imarına kavuşmuş oldu.

Ataşehir’in ve İYİ Parti Meclis Üyesi olmayan çevre ilçelerin imar konusunu sık sık gündeme getiren İYİ Parti İBB ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Oğuz Sarul Ataşehir Aktüel Haber’e konuştu.

Ataşehir Aktüel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mücahit Ak’a açıklamalarda bulunan Başkan Oğuz Sarul, geçmişten günümüze bilgi verdi. Başkan Sarul, “2019 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimler ile Millet İttifakından İBB ve Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildim. Millet ittifakı olarak Ataşehir Belediye Başkanımız Sn. Battal İlgezdi beyle birlikte hizmet üretiyor, aynı zamanda 3 yıldır Ataşehir Belediyesi’nde daimi encümenlik yapmaktayım” dedi.

Meclis Üyesi olmadan önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e söz verdiklerini belirten Sarul, “Sn. Genel Başkanımız bizlere elinizi vicnanıza koyup milletimizin dertlerini çözmek için çalışacaksınız dedi ve bizlerde partimizin yüzünü kara çıkarmadan gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Topluma hizmet etmenin sadece bir görev değil aynı zamanda insani bir sorumluluk olduğunu belirten Başkan Sarul, “İstanbulumuzun ve Ataşehir ilçemizin yıllardır çözülemeyen imar sorununu Belediye Başkanımız Battal İlgezdi Beyle istişare ederek gerek ilçe meclisinde gerek İBB meclisinde sürekli gündemde tuttuk. Çünkü İstabul Büyükşehir Belediyesi’nin önceki yönetimi ilçemizde de görüleceği üzere farklı uygulamalar yaptılar. TOKİ üzerinden ranta dönük devlet arazilerine gökdelenler yaparak özel imarlarla bireysel alanları imara açtılar. Mevcut iktidarın yıllardır imar sorunu olan vatandaşlarımızı unuttuğu net bir şekilde görülüyordu” dedi.

Açıklamasına devam eden İYİ Partili Oğuz Sarul, “Şimdi ise Ataşehirimizin İmarı olmayan mahallelerinde imar sorununu çözdük. Eksiklikleride aynı tempoyla tamamlayacağız. Vatandaşlarımız bize oy versin vermesin hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun ayrım yapmadan çalışmaya devam edeceğiz. 30 yıla yakındır çözülemeyen imar sorununu çözerek yolumuza devam ediyoruz. Vicdan kazanıyor, adalet yerini buluyor. Milletimizin mutluluğu en büyük kazancımız” ifadelerini kullandı.