2 Mayıs 2024 12:45

Adıgüzel çiftinin kimsenin bilmediği duygusal hikayesi!

Onursal Adıgüzel – Duygu Övür Adıgüzel çiftinin yapmış olduğu paylaşımdaki ayrıntı dikkat çekti.

Adıgüzel çiftinin kimsenin bilmediği duygusal hikayesi!

Ataşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olduğu dönemde Başkan Onursal Adıgüzel’in söylediği bazı cümleler Ataşehir siyasetinin önümüzdeki 5, belkide 10 yılına damga vuracak gibi.

O cümleler Ataşehir Aktüel Haber’in dikkatinden kaçmadı. İşte o cümlelerden sadece bir tanesini sizlerle paylaşıyoruz.

“Ataşehir’de hiçbir çocuğu kendi kızımdan ayırmayacağım. Ataşehir’de çocuklarımızın yüzleri gülecek”

Yeşil alanlar ve parklar başta olmak üzere yoğun bir çalışmanın içerisine giren Başkan Adıgüzel, Ataşehirlinin bütçesinden hiçbir çocuğun hakkının alınmasına onay vermeyecek. Bütçeyi daha verimli kullanacak olan Adıgüzel, şahısların değil toplumun genelinin çıkar ve menfaatlerini koruyacak uygulamaları hızla hayata geçirecek.

“Pr çalışması gibi algılanıyor çocuklarla resim paylaşma” uyarısı da durduramadı

Başkan Onursal Adıgüzel, gördüğü hemen hemen her çocuğun önünde diz çöküp cikolota veren, çocukları seven görüntüleriyle dikkat çekti. Bir süre sonra bunun pr çalışması olarak algılanacağını düşünen ekibi tarafından uyarılan Başkan Adıgüzel, yinede uyarılara uymayarak kendi içindeki çocuk sevgisini frenleyemedi. Son 23 Nisan törenlerinde ise Başkan Adıgüzel’in herkesten uzaklaşıp çocuklarla 5 saat aralıksız zaman geçirmesi gören herkesi çok şaşırttı.

Ailecek çocuklar için çalışıyorlar

Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel’in çocuklara karşı ciddi hassasiyeti var. Başkan Adıgüzel, çocuklarla ilgili birçok faaliyeti yakından takip ederken, cezaevindeki çocukların ziyareti başta olmak üzere sivil hayattaki sorunlarına kadar kapsamlı çalışmalar yapan bir isim. Eşi Duygu Övür Adıgüzel’in ise Onursal Adıgüzel’den eksik kalır yanı yok. Semiha Şakir Vakfı’nda kalan çocuklarla yakından ilgilenen Duygu Adıgüzel, bu vakıfla İstanbul Valiliği bünyesinde resmi olarak da ilgilenmiş bir isim. Kimsesiz çocukların tüm ihtiyaçlarıyla doğrudan ilgilenen, eğitim ve istihdamları konusunda somut adımlar atan bu vakıf, birçok kimsesiz çocuğa şemsiye oldu. Bu vakfın en büyük destekçileri arasında ise yine bu vakıftan yetişen doktor, hakim, savcı, mühendis olan bireyler yer alıyor.

Başkan Onursal Adıgüzel ve eşi Duygu Övür Adıgüzel’in kızları Algı’nın doğum gününde yapmış oldukları paylaşımın arkasında oldukça duygusal hikaye yatıyor.

İşte o paylaşım