10 Mart 2022 12:14

AK Parti Ataşehir’den kadınlar günü programı

AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Dünya Kadınlar Günü Programı gerçekleştirildi.

AK Parti Ataşehir’den kadınlar günü programı

AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen, Dünya Kadınlar Günü Programına İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Hazine ve Maliye Bakanı’nın eşi Özlem Nebati, AK Parti Ataşehir Meclis Üyesi Esma Ersin ve Ataşehirli kadın misafirler katılım gösterdi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak,
“Geleceğin şekillenmesinde en önemli yere sahip olan kadınlarımız, fedakarlık, emek ve sevgi de yaşamın vazgeçilmez temsilcileridir. Gelecek nesilleri yetiştirmede, yapmış oldukları fedakarlıkları ve mücadeleleri ile de aile ve toplum yapısının mihenk taşıdır. Kadim medeniyetimizde kadınlarımız gerek aile hayatında gerek vatan müdafaasında; cesareti ve zarafeti bizlere kültür mirası olarak bırakan rol model olmuşlardır” dedi.

Durak, konuşmasına şöyle devam etti: “Her alanda başarıları ile ön plana çıkan kadınlarımız, gerek siyasette gerek iş ve aile hayatında dengeyi her zaman sağlamış ve aydınlık yarınlar için her daim elini taşın altına koymuştur. Bu anlamda bu dengenin kurulmasında bize ışık olan, her türlü desteği sağlayan Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Çünkü kadınlar adına yapmış olduğu her çalışmayı titizlik ve istikrar ile yürütmüş, her daim de takipçisi olmuştur. Ben de sizlerle birlikte kadına değer veren bir partide omuz omuza yürek yüreğe yürümekten gurur duyuyorum. Hayatın her alanında varlıkları ile güven teşkil eden, geleceğe ışık tutan, başarı öyküleri saymakla bitmeyecek olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ nü kutluyorum.”

Programa kayınpederinin vefat etmesi sebebi ile katılamayan AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem ise, “Tarihimizde ve bugünümüzde sayısız başarıya imza atan, hayatı her anlamda güzelleştiren kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum ve partimizin kadın kollarına verdiği değeri ve onlarla aynı davanın yolcuları olmaktan onur duyuyorum” mesajını iletti.