2 Haziran 2021 06:48

AK Parti Ataşehir’den kan bağışı seferberliği

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı , 22-23 29 Mayıs tarihlerinde Kızılay Ataşehir Şubesi ile kan bağışı programı düzenledi.

AK Parti Ataşehir’den kan bağışı seferberliği

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığımız ve Kızılay Ataşehir Şubesi ile ortaklaşa hazırlanan kan bağışı programı İlçe Başkanlığı binası önü, Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Camii Bahçesi ve Örnek Mahallesi Merkez Camii bahçesinde kan bağışı noktaları kuruldu.

Gerçekleştirilen kan bağışı etkinliğine 3 kademe ilçe ve mahalle teşkilatları yanı sıra vatandaşların ilgi ,alaka ve katılımı oldukça yoğun oldu.


İlçe Başkanı İsmail Erdem Başkanlığında ki programa ,İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan , Milletvekili Osman Boyraz ,İl Başkan Yardımcıları Dr. Sevim Sayim Madak, Mehmet Emin Özkaya, AK Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri , İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yönetimi, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Naim Yağcı, Belediye Meclis Üyeleri, Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri, mahalle teşkilatları, Ak Parti üyeleri ve vatandaşlar yoğun bir katılım sağladı.

İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin Ataşehir İlçe Programı ziyaretinde; İl Başkan Yardımcıları Dr. Sevim Sayim Madak, Mehmet Emin Özkaya, AK Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri,Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak ve Yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yönetimi, AK Parti Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Naim Yağcı, Belediye Meclis Üyeleri, Kızılay Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş, Yönetim Kurulu üyeleri, mahalle teşkilatları, partililer ve vatandaşlar karşıladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’de partimizce düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olmak amacıyla Ataşehir Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Camii kan bağışı noktasını ziyaret etti. Önce vatandaşları selamlayan İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, ikindi namazını Mehmet Uslu Camii’ de kıldı. Namaz sonrası , kan bağış formunu doldurduktan sonra kan bağışında bulundu.

“20 GÜNDE 14 BİN’İN ÜZERİNDE KAN BAĞIŞI YAPILDI”

Kan bağışı sonrasın da basın mensuplarına açıklamada bulunan İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “Öncelikle teşekkür ediyorum. Kızılay’ımızın kan bağışına destek olmak için bizde geldik. Ataşehirli komşularımızın ve ilçe teşkilatımızın bu kampanyaya güçlü destek olması bizi ziyadesi ile memnun etti. Hakikaten bu insani görev. Temel kan ihtiyacımızı sağlayan güzide kuruluşumuz olan Kızılay’ın bu çabasına destek olmak hepimizin insani görevi hem vatandaşlık görevi hem bir sosyal sorumluluk aslında sosyal zorunluluk olarak da tarif ediyorum. Yapmazsak olmaz değil de, muhakkak her birimiz bu görevi yerine getirmeliyiz. Zaman zaman unutuyoruz, belki ihmal ediyoruz ama Kızılay’ımızın bu kampanyaları bize hatırlatıyor.

İnsanımıza can vermek, insanımıza destek olmak, hastalarımızın acil durumlarda o ihtiyaçlarını giderebilmek, birine faydalı olabilmenin huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ve bundan en önemlisi de paylaşabilmek. Bizde karınca kararınca destek olmaya çalışıyoruz. 39 İlçemizin tamamında bu kampanyaya katılıyoruz. Yaklaşık 20 gündür devam eden bu süreçte 32 İlçemizde başarıyla tamamladık. 7 İlçemizde de belirlenen program çerçevesinde kan bağışı kampanyasına desteğimizi sürdüreceğiz. Bugüne kadar 14.000’in üzerinde kan bağışının yapılmasına katkı sağladık. Emeği geçen tüm ilçe teşkilatlarımıza, Kızılay Ekiplerimize teşekkür ediyorum. Tüm Ataşehirli komşularımızı ve İstanbulluları kan bağışına davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE’YE TEŞEKKÜR BELGESİ

Kan bağışının ardından AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nca hazırlanan İlçe Başkanı İsmail Erdem’in imzaladığı “AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı olarak Kızılay ile düzenlenen Kan Ver, Can Ver kampanyamıza kan bağışınızla 3 Can için umut ışığı oldunuz. Desteğiniz ve duyarlılığınız için şükranlarımı sunuyorum.” yazılı Teşekkür Belgesi İlçe Başkan Yardımcıları Yeliz Gülmüş ve Burak Çifçi tarafından İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’ye takdim edildi.
24 Mayıs Pazar günü Ak Parti ilçe binasını ziyaret eden ve çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Örnek Merkez Camii Bahçesinde kan bağışında bulundu.

Bağış sonrası İlçe başkan yardımcıları Teşekkür Belgesi sundular. Ravza Kavakçı Kan Ataşehir ve İstanbul halkına kan bağışında bulunmaları için çağrıda bulundu. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Kavakçı Kan ,hatıra fotoğrafı çektirdi .

29 Mayıs Cumartesi Mehmet Uslu Camii Bahçesin de kan bağışında bulunan İsmail Erdem basın açıklamasında ‘’İstanbul da geçen haftada da farklı ilçelerde kan bağışı seferberliği başlamıştı. Bizim İlçemiz de de İl başkanımız Osman Nuri Kabaktepe Başkanımz programımıza iştirak ettiler ve ilçemizde kan bağışında bulundular. Milletvekilimiz Ravza Kavakçı Kan hanımefendi de aramızdaydı ve kan bağışında bulundu. Bugün de Osman Boyraz Vekilimiz bizimle. Geçen hafta 400’ün üzerinde kan bağışında bulunuldu. Geçen hafta yoğunluktan kan veremeyen ve yetişemeyen vatandaşlarımız vardı, onlara fırsat olsun diye bugün de programımıza devam ederek değerlendirmiş olduk, günün bu saatin de yine Ataşehirli komşularımız kan vermek için yoğun ilgi ve alakası ile kalabalık bir katılımı var, duyarlı komşularımıza teşekkür ediyoruz. Biliyorsunuz ki 1 ünite kan 3 can için umut oluyor, Kan ver can kurtar diyerek Kızılay yıllardır ülkemiz de cereyan eden ani olaylarda, doğal afetlerde, vatandaşlarımızın yanında olmuştur. Yurtdışında da dünyanın farklı yerlerinde yine Kızılay can siperane çalışmalarını her alanda her durumda gerçekleştirmiştir.

Özellikle ülkemizde kan ihtiyacının karşılanmasında Kızılay yıllardır kan bağışı kampanyalarında vatandaşlarımızın bağışlarıyla birçok ihtiyacı olan hasta yatağında medet uman vatandaşlarımıza can simidi umut olmuştur. Bu vesile ile diyoruz ki Kan ver Hayat Kurtar bu felsefe ile programımıza yoğun ilgi gösteren Ataşehirli komşularımız aramızda huzurlarınız da hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyorum. Bugün 29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi’nin yıldönümü kampanyamız da ayrı bir anlam kazanıyor. Fethin 568. yılını kutluyor ve Fatih sultan Mehmet Han ‘ı rahmet minnet ve şükranla anıyoruz.

Şanlı Kumandan Sultan Fatih Han ile beraber Bizans Surlarını çökerten, hoşgörü ve sevgi medeniyetini inşa eden değerli ecdadımızı rahmetle anıyor, bu toprakları bize emanet ettiler bugün ki yaşayan nesillere çağrımız şudur ki bu şerefli ve kıymetli emanet en güzel şekilde sahip çıkalım‘’ ifadelerinde bulundu.

Milletvekili Osman Boyraz, ‘’Öncelikle bende Ataşehir teşkilatımıza yapmış oldukları fedakar çalışmadan dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Geçen hafta yapılan çalışmaya yoğun programımız dolayısıyla iştirak edemedik bu gün katılmak nasip oldu. Kızılay ve Ataşehir yönetimlerine teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı önünde ve Mevlana Mahallesi Aksekili Mehmet Uslu Cami Bahçesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyası süresince 560 ünite kan bağışı toplanıldığı öğrenildi.