1 Ekim 2022 22:24

Ataşehir bekçilerinden başarılı operasyon

Ataşehir bekçileri, gece yarısı hareketlerinden şüphelendiği şahsın 15 ayrı suçtan aranması olduğu, toplam 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve 32.100 TL para cezasının olduğu tespit edildi.

Ataşehir bekçilerinden başarılı operasyon

Ataşehir Çarşı ve Mahalle Bekçileri, gece yarısı hareketlerinden şüphelendiği M.Ö’nün yanına gidip kontrol yaptıkları esnada, şahıs başkasına ait sürücü belgesini ibraz etti. Bekçilerin belge üzerindeki fotoğraf ile şahsın birbirine benzemediğini anlaması üzerine, şüpheli şahıs kaçmaya başladı.

Şahıstan kendi kimliğini beyan etmesini isteyen görevlilerden, elindeki poşet ile beraber kaçmaya çalışan M.Ö kısa süren bir kovalamacanın ardından kıskıvrak yakalandı. Çarşı ve Mahalle Bekçileri kontrollerine devam ederek şahsın elindeki poşet içerisinde 1 kg uyuşturucu madde olduğunu tespit etti.

Şahsın gerçek kimliğini beyan etmesi üzerine bekçilerin yaptıkları kontrolde M.Ö nün 15 ayrı suçtan aranması olduğu, toplam 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası ve 32.100 TL para cezasının olduğu tespit edildi. Ayrıca başkasına ait kimlik kullanmak ve uyuşturucu madde ticareti suçlarından mahkemeye sevk edilen M.Ö. günün nöbetçi savcısı tarafından ifadesi alınarak tutuklandı.