7 Şubat 2022 15:29

Ataşehir Belediyesi 1361 vatandaşı taşımış!

Ataşehir Belediyesi, sağlık sorunu yaşayan, binek araçlara binemeyecek durumda olan yaşlı ve yatalak vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için ambulans hizmeti veriyor.

Ataşehir Belediyesi 1361 vatandaşı taşımış!

Ataşehir’de acil müdahale gerektirmeyen, binek araçlara binemeyecek durumda olan yaşlı, yatalak hastaların evden sağlık kuruluşuna veya sağlık kuruluşundan eve nakil işlemleri Ataşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak sağlanıyor.

İl Sağlık Müdürlüğünden alınan uygunluk belgesi doğrultusunda mesai saatleri içerisinde nakil işlemleri yapılıyor. Ataşehir’in 17 Mahallesine uzun yıllardır hizmet veren Ataşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, bu anlamda öncü Belediyecilik kimliğini de üzerinde barındırıyor.

Ataşehir Belediyesi ambulans hizmeti kapsamında 2 adet hasta nakil ambulansı düzenli olarak ve ring halinde hizmetler veriyor. Hasta nakilleri ise 1 hemşire, 1 tanesi paramedik ve ilkyardım sertifikası sahibi olmakla birlikte 2 şoför ile yapılıyor. Ambulans sayısı ve çalışan sayısının talebe göre arttırılabileceği belirtiyor.

1 yılda 1361 vatandaş taşınmış!

Ataşehir Belediyesi Ambulans hizmeti sayesinde 1 yılda 1361 vatandaş evinden hastaneye yada hastaneden eve taşınarak bu hizmetten faydalandı. 2021 yılı Ocak ayında 81 kişi, Şubat’ta 78, Mart’ta 162, Nisan 169, Mayıs 90, Haziran 110, Temmuz 91, Ağustos 97, Eylül 128, Ekim 136, Kasım 113, Aralık 106 olmak üzere toplam 1361 Ataşehirli bu hizmetten faydalandı.

Başkan Battal İlgezdi: Gönüllere dokunacağız!

Ataşehir’de her hizmette öncü olmak istediklerini vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bize oy versin vermesin her vatandaşımızın Belediyesiyiz. Pandemi koşullarında hem sağlık çalışanlarımızın yükünü alıyoruz, hemde yaşlılarımızın ve ailelerinin dualarını alıyoruz. Bizler gönüllere dokunacağız” ifadelerini kullandı.

Ataşehir Belediyesi hasta nakil aracından faydalanmak için 444 60 39 NO’lu telefondan ulaşabilirsiniz.