17 Aralık 2021 18:06

Ataşehir Belediyesi destekledi: 10 Milyon TL yatırım aldı

Ataşehir Belediyesi, bireysel yatırımcıların katıldığı yatırım turunda 10 milyon TL yatırım aldı.

Ataşehir Belediyesi destekledi: 10 Milyon TL yatırım aldı

Ataşehir Belediyesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi INOVATA’nın desteklediği PikselUp Programı ile mentörlük ve eğitim desteği alan Moon Star Games, bireysel yatırımcıların katıldığı yatırım turunda 10 milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Burak Çakmak tarafından 2019 yılında kurulan Moon Star Games, 2021 yılında PikselUp bünyesinde aldığı mentörlük ve eğitim destekleri ile büyümeye devam etti. Yerli oyun girişimi, yayınladığı oyunlarla bugüne kadar 30 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı da başardı.

Kısa vadede hedeflerine ulaşmayı sağlayacak bu yatırımı insan kaynağı ve pazarlama faaliyetlerinde kullanacaklarını belirten Moon Star Games Kurucusu Burak Çakmak, hızlıca tohum yatırım turuna hazırlandıklarını ve yatırım tekliflerine açık olduğunu belirtti.

İnovasyon Merkezi INOVATA’nın yenilik ve yaratıcılık odaklı çizgisinde hayata geçirdiği oyun girişimlerini hızlandırma programı PikselUp, çalışmalarına ilk olarak Temmuz ayında başlamıştı.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “PikselUp, katılımcı ekiplerin girişimci yanlarını ortaya çıkararak, onları daha ileri seviyeye taşımak misyonuyla yola çıktı. Merkezimizin desteklediği projelerin başarısıyla gurur duyuyoruz” dedi.