4 Ocak 2022 22:51

Ataşehir Belediyesi diğer Belediyeleri zorda bıraktı!

Filosuna 139 yeni araç katan Ataşehir Belediyesi, kiralama bedelinden tasarruf etti. Gözler diğer Belediyelerde…

Ataşehir Belediyesi diğer Belediyeleri zorda bıraktı!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi hızlı ve kaliteli bir hizmet için araç kiralamak yerine 139 aracı Belediye ve belediye iştiraki olan Atabel adlı şirketi üzerinden satın alarak kamuya kazandırdı.

Geçtiğimiz günlerde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi “Gördüğünüz gibi bugün Ataşehir Belediyesi olarak 139 aracı Ataşehir halkının hizmetine sunduk. Yıllardır hep kiralamayla bu işleri götürüyorduk. Artık Ataşehir Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla bu işleri yapmaya başladı. Kısmet olursa önümüzdeki dönem çöpü de aynı şekilde yapacağız. Belediye artık düşünmek zorunda. İmkan ve koşullar oluşturduk. Bugün Ataşehirlilerin hizmetine 139 aracımızı sunduk. Ataşehir’e hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Ataşehir Belediyesi filosuna 139 yeni araç kattı

Ataşehir Belediye Başkanı Battal Ilgezdi’nin, kiralama işlemi yapmak yerine yeni bir yol açması Belediyecilik sistemini alt üst etti.

Diğer Belediyelere Ataşehir baskısı!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yapmış olduğu açıklama, basın ekibi tarafından sponsorlu gönderi şeklinde paylaşıldı. Gönderi erişimleri, beğeni ve yorumlar hızla artarken; konu birçok ilçenin Belediye Meclisinde de konuşuldu. Özellikle Ankara’da bir ilçede yayın yapan bir yerel haber sitesi şu ifadelere yer verdi:

“Ataşehir belediyesi haberine bakınca; insan ister istemez Belediye başkanları arasında; ‘hizmet alımı’ adı altında ihaleye çıkıp kiralamak yerine satın almayı tercih edip, kamu parasını çar çur etmeyenlerde varmış diyor… Bu bağlamda; öncelikle kiralama yerine satın alma yolunu tercih eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi kutluyor, aynı zamanda da uyarıyoruz: Mevcut sisteme karşı mı koyuyorsunuz?”

Türkiye’de farklı bölgelerdeki birçok yerel basının haber yaptığı konu, Belediye Meclislerinde de gündeme getirildi. Ataşehir Belediyesi örnek gösterilerek, Belediye Başkanlarına önerilerde bulunuldu. Öte yandan önümüzdeki süreçte çöp için de aynı çalışmayı yapacağını belirten Başkan İlgezdi, belediyenin artık herşeyi düşünmek zorunda olduğunu vurguladı.