1 Aralık 2020 00:57

Ataşehir Belediyesi işin hakkını veriyor!

Ataşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü ile koronik rahatsızlığı olan yurttaşlara, içinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu erzak kolileri ve günlük sıcak yemek dağıtmaya devam ediyor.

Ataşehir Belediyesi işin hakkını veriyor!

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar kapsamında her gün Ataşehir’in 17 mahallesinde bulunan ihtiyaç sahiplerine erzak yardımları ulaştırılırken bunun yanı sıra sıcak yemek ve ekmek dağıtımı da tüm hızıyla devam ediyor.

Günde 2 öğün 4 çeşit yemek hizmeti sunan Aşevi, haftanın beş günü verilen hizmetini haftanın yedi gününe çıkarak ihtiyaç sahibi yurttaşlar için mesai yapıyor. Ataşehir’in 17 mahallesinde dağıtılan yardım kolilerinde pirinç, makarna, un, zeytinyağı, salça gibi temel gıda ürünleri bulunuyor.

‘Elimizden geleni yapıyoruz” 

Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Gürsel Sarımaden, “Belediye Başkanımızın talimatıyla kriz merkezimizi oluşturduk. Zaten çalışmalarımız dahilinde ihtiyaç sahipleri belliydi. Kaymakamlığın vefa grubu oluşturmasıyla birlikte ‘evde kal’ çağrılarından sonra talepler çoğalmaya başladı. Sokağa çıkma yasağının olduğu hafta sonu 15 bin ekmek, 4 bin 700 haneye 2 öğün olmak üzere sıcak yemek ve erzak dağıttık. Ataşehir’de yardım götürmediğimiz ev kalmayacak. Komşularımız evde kaldıkça biz kendilerine ulaşacağız. Vatandaşımızı evde tutmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.