29 Kasım 2021 22:14

Ataşehir Belediyesi öncü oldu: Güzelliklerle buluşuldu!

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Dağ Çileği Yürüyüşü’ne katılan yurttaşlar dağ havasında yürüyüş yaptılar, dağ çileklerini topladılar.

Ataşehir Belediyesi öncü oldu: Güzelliklerle buluşuldu!

İstanbul’un 3’üncü en yüksek noktası olan Kayış Dağı, bir kez daha Ataşehirli doğaseverlerle buluştu. Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Dağ Çileği Yürüyüşü’ne katılan yurttaşlar dağ havasında yürüyüş yaptılar, C vitamini deposu olan dağ çileklerini topladılar.

28 Kasım Pazar günü Kayışdağı Ormanı’nda düzenlenen etkinlik sabahın ilk ışıklarıyla birlikte başladı. Ataşehirli yurttaşlar, belirlenen noktada buluşup Kayışdağı Ormanı’nda 10 kilometrelik doğa yürüyüşü yaptı. Doğaseverler aynı zamanda bölgeye özgü, C vitamini deposu dağ çileklerini topladılar. Yürüyüş sonunda ikram edilen dağ çileği marmelatlarını tattılar.

Ataşehir’de sağlıklı yaşam ve sportif faaliyetlerin artması ve Kayışdağı Ormanı’nın zenginliklerinin keşfedilmesi amacıyla düzenlenen etkinliğe; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri ile Ataşehirli yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşlarla birlikte doğa yürüyüşüne katılan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Köse, “Kayışdağı Ormanı’nda bir süredir sportif amaçlı doğa yürüyüşü organizasyonları düzenliyorduk. Şehir merkezinde yaşayan bizler doğaya müthiş özlem duyuyoruz. Şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmak hepimize iyi geliyor. Doğa bize enerjisiyle âdete yeniden hayat veriyor. İstedik ki yurttaşlarımız doğayla içe olsunlar. Şehrin göbeğinde böyle bir ormana sahip oldukları için Ataşehirliler çok şanslı. Doğada olmak enerji ve canlılığımızı bize geri kazandırıyor. Ataşehir Belediyesi olarak kentimizin doğal güzelliklerini tanıtmaya ve vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmeleri adına yürüttüğümüz sportif faaliyetlere devam edeceğiz. Etkinliğimize katılan yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.