21 Ocak 2021 16:30

Ataşehir Belediyesi sınırlarını aştı!

Ataşehir Belediyesi, 25.84 kilometrekare olan sınırlarını oldukça genişletiyor.

Ataşehir Belediyesi sınırlarını aştı!

Ataşehir Belediyesi, kardeş belediyesi olan Stadt Monheim am Rhein kenti ile ekonomi ve finans anlamında da işbirliğine gidiyor. Türk-Alman ilişkileri açısından oldukça anlamlı bir işbirliği olan gelişmeyi Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi paylaştı.

Başkan Battal İlgezdi, ‘’Kardeş belediyemiz Stadt Monheim am Rhein ile kültür, sanat ve eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz işbirliğini ekonomi ve finans alanına taşıyoruz’’ dedi.  Başkan İlgezdi, ‘’Belediye Başkanı Sayın Daniel Zimmermann ile zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz törenle yeni bir protokol imzaladık. Bu protokolle Türk ve Alman iş insanları ve girişimcilerine yatırım fırsatı yaratacağımızı umud ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti için de önemli gelişmeler

Türkiye’ye en fazla turist gelen iki ülke Rusya ve Almanya olarak biliniyor. Uçak düşme ve büyükelçi kriziyle Türkiye’nin Rusya ayağı baltalanırken, Sultanahmet meydanında Alman turistlere yönelik canlı bombalı eylem olmuştu. Oluşan siyasi süreçlerde Devletlerarası gelişmeler her ne kadar gergin seyretse de arka kapı diplomasisi her zaman devredeydi. Ataşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu girişim bu çerçevede değerlendirildiğinde oldukça anlamlı.