18 Mart 2022 17:58

Ataşehir Belediyesi’nde görevden almalar devam ediyor!

Müfettişler tarafından denetlenen Ataşehir Belediyesi’nde 1 Müdür daha görevden alındı.

Ataşehir Belediyesi’nde görevden almalar devam ediyor!

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’ın görevden uzaklaştırılmasıyla birlikte Ataşehir’de sular durulmuyor. Cenan Arslan’ın görevden alınması sonrası kapsamlı soruşturma başladı. Belediyeye iş yapan şirketlerde müfettişlerin kadrajına girdi. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden paralar ödendikten sonra birilerine rüşvet veya komisyon verip vermediklerinin de sorulabileceği edinilen bilgiler arasında.

Bazı isimlerin 1. derece ve 2. derece yakınlarının malvarlıklarına tedbiren el konulabileceği de edinilen bilgiler arasında.

Gözaltı ve tutuklamalar olabilir!

Bazı isimlerin oldukça lüks ve şatafata düşkün olmasının, maaşlarıyla orantılı olmadığı müfettişlerin dikkatinden kaçmadı. Denetim görevi yapan müfettişlerin, “Ben hayatımda böyle ceket giyemedim” gibi söylemeleri de Belediye koridorlarında yüksek sesle konuşuluyor. Bilgi ve bulguların her geçen gün arttığı, bu durumun da suç çerçevesinde gözaltı ve tutuklamalara yol açabileceği ifade ediliyor.

İmar ve Şehircilik Müdürü görevden alındı!

Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre; İmar ve Şehircilik Müdürü Ayşegül Gültekin’in sözleşmeli personel olarak Müdür olması müfettişlerin dikkatini çekmişti. Müfettişler Ayşegül Gültekin’i görevden aldırmış, Ataşehir Belediyesi Ayşegül Gültekin’in yerine Cenan Arslan’ı görevlendirmişti. Görevlendirme sonrası Cenan Arslan’da açığa alınmıştı. Edindiğimiz bilgilere göre Ayşegül Gültekin’in görevden alındığına dair yazı bugün itibariyle Ataşehir’e ulaştı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün başına ise geçici olarak Fen İşleri Müdürü Ali Cihan Sakman’ın getirildiği edinilen bilgiler arasında. Ali Cihan Sakman ise Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu’ya bağlı bir müdür.

Toplantıda Battal İlgezdi detayı!

Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallesi sakinleri ile Başkan Battal İlgezdi bir toplantı gerçekleştirmişti. Başkan İlgezdi’nin bir yanında Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan, onun yanında ise İmar ve Şehircilik Müdürü Ayşegül Gültekin oturuyordu.

Gelen vatandaşlara tavsiyeler veren Başkan Battal İlgezdi, “Güvenilir müteahhitler seçin” ifadelerini kullanmıştı. Toplantıda vatandaşa güven vermesi gereken yetkililerin neredeyse yarısının görevden alınması vatandaşlarda paniğe yol açtı.

Ataşehir Aktüel Haber, Ataşehir’de bütün Başkan Yardımcıları ve müdürlüklerle alakalı ayrıntılı ve tarafsız haberlere devam edecek. Medyanın görevi halkı doğru bilgilendirmek, hem vatandaşın hemde kamunun hukukunu en doğru şekilde savunmaktır.