17 Mart 2022 21:42

Ataşehir Belediyesi’nde işci maaşları %60 artacak mı?

İBB’nin işçi maaşlarına %54.44 zam yapacağını duyurması üzerine gözler Ataşehir Belediyesi’ne çevrildi.

Ataşehir Belediyesi’nde işci maaşları %60 artacak mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun işçi maaşlarına %54.44 zam yapması hem iktidar partisine gönül verenler hemde muhalefet olmak üzere birçok kesimin takdirini topladı.

Başkan Ekrem İmamoğlu’na zamdan dolayı bazı kesimler, “Belediye batar” şeklinde tepki gösterdi. Partili partisiz vatandaşlar ise, “İşçiye verilen maaştan dolayı bir Belediye batacaksa, böyle bir anlayış varsa yazıklar olsun. Teşekkür ederiz Ekrem İmamoğlu” ifadelerini kullanarak cevap verdiler.

İBB’nin gelirleri azaldı, giderleri arttı: Buna rağmen %54.44 zam yapıldı!

Doğalgaz ve elektirik başta olmak üzere Türkiye ve dünyada neredeyse zam gelmeyen bir tane ürün kalmadı. Ülkemizde elektiriğe son 1 yılda %150’ye varan zamlar yapıldı. İBB ise Meclis çoğunluğu AK Parti’de olduğu için suya istediği oranda zam yapamadı. Elektirik zammından oldukça etkilenen İSKİ, neredeyse giderleri bile karşılayamayacak mağduriyete düştü. Belediye bütçesinin bu kadar zarar görmesine rağmen Başkan Ekrem İmamoğlu’nun %54.44 zam yapması takdirleri topladı.

Ataşehir Belediyesi’nden beklenti %60 zam!

Ülkemizde elektirikten doğalgaza, kiradan gıdaya, araç yakıtından günlük harcamalara kadar hemen hemen her masraf 2 katına cıkmış durumda. Buna karşın Belediyelerde boş durmadı. CHP’li İBB maaşlara %54.44 zam yaparken, ciddi bir geliri olmayan MHP’li Kastamonu Belediyesi ise en düşük asgari ücreti 5.800 TL olarak açıkladı. Bunun üzerine gözler Ataşehir Belediyesi’ne çevrildi. Ataşehir Belediyesi çalışanlarına en az %60 zam yapılması, asgari geçim şartlarında olmazsa olmaz olarak değerlendiriliyor.

Başkan Battal İlgezdi ne yapacak?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi Belediye çalışanlarıyla empati kurarak gerekeni yapacak mı? Elektirik faturasını ödeyemeyen, kirasını öderken zorlanan, gıda alırken zorlanan, günlük harcamaları yaparken kara kara düşünen, hayat stresini yüzünde belli eden ve iş verimi azalan Ataşehir Belediyesi çalışanlarının yerine Başkan Battal İlgezdi kendini koyacak mı? Bilinmiyor…

Ataşehir Aktüel Haber olarak bizler; patronların, iş insanlarının, rezidansların, plazaların, sermaye gruplarının değil emekçilerin, işçilerin, sesi az çıkan mazlumların, değer görmeyen gecekonduların, çarpık kentleşmelerde ama huzur içinde yaşayan gariplerin ve tüm Belediye çalışanlarının yanındayız. Yerel basın halkın vicdanı ve sesidir.