26 Ekim 2021 14:00

Ataşehir Belediyesi’nde o Müdür ne derse o olur!

Ataşehir Belediye Başkanlığı’nda bir isim var ki oldukça özel bir isim…

Ataşehir Belediyesi’nde o Müdür ne derse o olur!

Ataşehir Belediyesi kulislerinde sık sık Başkan Yardımcıları arasında kıyaslar yapılır, Başkan Battal İlgezdi’den sonra “2. adam kim” sorularına yanıtlar aranırdı.

Asıl yetki kimde?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin sık sık il dışına çıkması sonrası 2. adam tartışmalarının yanı sıra 1. adama kim vekalet eder, yani 1. adam kim tartışmaları da başlamış oldu. Belediyede prosedür gereği Başkan olmadığı zaman imza yetkisi Başkan Yardımcıları arasında değişir. Peki asıl yetki ve asıl irade kimde?

Oldukça ‘Özel’ bir isim: Kamil Yavuz!

Gizemi gençliğinde ve iş bitiriciliğinde saklı olan bir isim; Özel Kalem Müdürü Kamil Yavuz. Oldukça çalışkan, oldukça azimli, bir o kadarda hırslı bir isim. Başkan Battal İlgezdi’ye en yakın isim olan Kamil Yavuz, başkanı yönlendirebilen nadir kişilerden biri. Onunla iyi geçinmeden ne bir vatandaşın ne de bir belediye personelinin başkana ulaşması mümkün dahi değil. O da elindeki bu silahı oldukça iyi kullanıyor.

Kamil Yavuz ne derse o olur!

Başkan Battal İlgezdi geçtiğimiz günlerde Belediyede Başkan Yardımcıları ve Müdürlerin yerinde olup olmadığını denetlemiş ve sonrasında radikal kararlar almıştı. Bu kararları ise 2. adam olarak tartışılan isimler başta olmak üzere Müdürlere telefonla belirten isim Kamil Yavuz oldu. İfade edilen bilgilere göre belediye personelleri, Müdürler ve Başkan Yardımcılarına yapılan operasyonda, ana etki Özel Kalem Müdürü Kamil Yavuz’a ait.

Neden Belediye Başkanı olmasın?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin 4. dönem devam etmemesi durumunda, oldukça genç bir isim olan  Kamil Yavuz’un yeni Belediye Başkanı olmasının sürpriz değerlendirilmemesi gerektiği belirtildi.