18 Ekim 2023 21:47

Ataşehir Belediyesi’nden atık pil toplama kampanyası

Ataşehir Belediyesi, “Kazandıran Atık Pil” ismiyle ve “Atık Piller Sizden Hediyeniz Bizden” sloganıyla her yıl düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası’nı yeni hediyeler ekleyerek tekrar başlatıyor.

Ataşehir Belediyesi’nden atık pil toplama kampanyası

Sıfır atık projesi kapsamında; çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin geliştirilmesi, geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması ve sıfır atık bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenen kampanyaya belirlenen miktarlardaki atık pilleri getiren yurttaşlar çeşitli hediyeler kazanacaklar.

Hediye kazanmak için belirlenen miktardaki atık pilleri toplayan yurttaşlar, bu atık pilleri Ataşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edecekler. Sistem üzerinden başvuru kayıtları yapılıp, topladıkları atık piller tartıldıktan sonra imza ve tutanak karşılığında hediyelerini teslim alacaklar.

Atık pillerin çevreye vereceği zararı önlemeyi ve dağıtılacak hediyelerle de atık pillerin ayrı toplanması konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan bu kampanyada atık pil miktarlarının karşılığında verilecek hediyeler şu şekilde olacak:

-40 kg. atık pile kablosuz kulak üstü kulaklık

-35 kg. atık pile akıllı bileklik

-25 kg. atık pile kablosuz kulak içi kulaklık

-20 kg. atık pile taşınabilir şarj cihazı

-15 kg. atık pile kırtasiye seti

-15 kg. atık pile top seti

-10 kg. atık pile USB bellek