1 Aralık 2021 12:10

Ataşehir Belediyesi’nden gençlere destek

Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nin 581 öğrencisi üniversiteli oldu.

Ataşehir Belediyesi’nden gençlere destek

Ataşehir Belediyesi tarafından kurulan Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi’nin 581 öğrencisi üniversiteli oldu.

Ataşehir’de 2014 yılından beri ücretsiz hizmet veren Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, üniversiteye hazırlık, kütüphane, kariyer danışmanlığı, sinema, tiyatro, dans ve fotoğrafçılık atölyeleriyle Ataşehir’de eğitim seviyesini yükseltti. Merkezde eğitim gören 581 öğrenci ise üniversiteli oldu.

Öğrencilere birçok alanda ücretsiz eğitim

Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir’in eğitim standartlarını yükseltmek ve 16-24 yaş arası gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla 2014 yılında Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi kuruldu. Kurulduğu tarihten bugüne kadar hizmet veren merkezde birçok alan bulunuyor. Merkezde öğrenim gören öğrenciler üniversiteye hazırlık ve etüt destek, kütüphane, kariyer danışmanlığı, sinema, tiyatro, dans ve fotoğrafçılık atölyelerinden faydalanabiliyor. 20 binden fazla öğrencinin faydalandığı bu atölyeler gençlere destek olmak için ücretsiz olarak hizmet veriyor.

581 öğrenci üniversiteli oldu

Ataşehir Ferhatpaşa Gençlik Merkezi, üniversiteye hazırlık ve etüt destek atölyesi kapsamında hem 12. sınıflara hem de mezun öğrencilere eğitim veriyor. Eğitimler dışında kariyer danışmanlığı hizmeti de verilen kurumda 581 öğrenci üniversiteli oldu.

Ataşehir Belediyesi öğrencilere her alanda destek

Ataşehir Belediyesi, “Eğitimde fırsat eşitliği” anlayışını hayata geçirmek adına birçok alanda destek programları hazırlayarak Ataşehirlilere sunuyor. Ataşehir Belediyesi, ezber mantığından uzak, sorgulamaktan çekinmeyen, Atatürk ilke ve inkılaplarını benimseyen bir nesil yetiştirmeyi hedefliyor. Ataşehir Belediyesi, gençlere sadece üniversite hazırlığında değil, kişisel gelişim konusunda da yardımcı olacak programlar düzenliyor.

Detaylı bilgi için: https://atasehir.bel.tr/atasehir-ferhatpasa-genclik-merkezi