26 Ocak 2021 14:12

Ataşehir Belediyesi’nden kitap seferberliği

Ataşehir Belediyesi’nden Kahta Belediyesi’ne kitap desteği

Ataşehir Belediyesi’nden kitap seferberliği

Adıyaman’ın Kahta İlçe Belediyesiyle kardeş belediye olan İstanbul Ataşehir Belediyesi, “Kardeş Belediye Projesi” kapsamında gezici kütüphaneye kitap desteğinde bulundu.

“Birlikte okuyalım”

Kahta Belediyesi tarafından “Birlikte Okuyalım” sloganıyla yakında kitapseverlerle buluşturulacak olan gezici kütüphane aracına kardeş Ataşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 500 adet roman ve 2 bin adet TYT kitabı olmak üzere toplam 2 bin 500 adet kitap desteği yapıldı.

Eğitimi ön planda tutan bir anlayışla okullara ve öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, şunları ifade etti:

“Kahta Belediyesi olarak eğitimi ön planda tutan bir anlayışla hem okullarımıza hem de öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Yakında kitapseverlerle buluşacak olan gezici kütüphanemize Kardeş İstanbul Ataşehir Belediyesinden yaklaşık 2 bin 500 adet kitap desteği aldık. Bu anlamlı katkıdan dolayı başta Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’ye, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Tolga Volkan Aslan ile İşletme ve İştirakler Müdürü hemşehrimiz Sayın Mehmet Şimşek’e teşekkür ediyorum. Gezici kütüphanemizin nitelik ve niceliklerini yükseltmek için iş dünyası başta olmak üzere herkesin projemize destek vermesini bekliyoruz.”