25 Aralık 2021 16:01

Ataşehir Belediyesi’ne yeni Başkan Yardımcısı mı geliyor?

Ataşehir Belediyesi’nde kulisler hareketli: Yeni bir Başkan Yardımcısı mı geliyor?

Ataşehir Belediyesi’ne yeni Başkan Yardımcısı mı geliyor?

2009 yılında kurucu Belediye Başkanı ünvanıyla kendini Ataşehir’e adayan Başkan Battal İlgezdi, her seçim vatandaşların teveccühüyle yeniden seçilmişti. Başkan Battal İlgezdi, geçen 13 yılın ardından adeta Ataşehir’i yeniden var etti. Ekibiyle birlikte Ataşehir’in her noktasında iz bırakan, herkese dokunan Başkan İlgezdi; son döneminde ise yaşananların aksine oldukça yorgun ve yılgın bir Belediyecilik görüntüsü vermeye devam ediyor.

Kurum içi çatışmalar, fake hesaplar ve bel altı siyaset!

Özellikle Ataşehir’de sık sık sahte hesaplar üzerinden siyasetçilere itibar suikastleri yapılmakta. Bunun son mağdurlarından biride Başkan Battal İlgezdi oldu. Normalde Fake hesapların ‘İP’ erişim adresinin bulunması Emniyet tarafından oldukça kolay iken, Ataşehir’de bu konuda emniyetten destek istenilip istenmediği ise soru işareti olarak ortada duruyor. İtibar suikastine uğrayan siyasilerin herhangi bir suç duyurusunda bulunup bulunmadıkları bilinmezken, şüphe ve suçlamalar üzerinden kurum içi çatışma her geçen gün artıyor. Başkan Battal İlgezdi kurum içi ekipleşmeyi, çatışmayı durdurmak, hatalarından ders çıkarmak yerine; bir el tarafından hataya zorlanmaya devam ediyor. Ataşehir’de İHH üyeleri Battal İlgezdi’nin makamını su yolu yaparken, CHP Örgütü ve Ataşehirliler Battal İlgezdi için yük olarak mı görülüyor?

Ataşehir’de bir efsane olan Başkan Battal İlgezdi’nin son dönemdeki gidişatı özellikle başkanı sevenleri üzerken, İlgezdi muhalifleri ise süresinin bitmesi için adeta gün sayıyor. Ataşehir’de kartalların yeniden doğuş hikayesi yeniden yazılacak mı, bilinmiyor!

Yeni Belediye Başkan Yardımcısı geliyor

CHP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, temsilde %50 kadın kotası konusunda bazı adımlar attı. Bunun üzerine gözler hiçbir kadın Başkan Yardımcısının olmadığı Ataşehir Belediyesi’ne çevrildi. Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, Başkan Battal İlgezdi önümüzdeki günlerde bir Başkan Yardımcısının yerine kadın bir Belediye Başkan Yardımcısının atamasını yapacak. Yine edinilen bilgilere göre bu kadın Başkan Yardımcısının kurum içindeki Müdürler arasından seçileceği öğrenildi.