3 Temmuz 2021 15:09

Ataşehir halkından CHP Genel Merkezi’ne İlgezdi ayarı!

Ataşehir halkı vatandaş Belediye Başkanını yorumluyor etkinliğinde CHP Genel Merkezi’ne ve İstanbul İl Başkanlığı’na adeta mesaj verdi. 

Ataşehir halkından CHP Genel Merkezi’ne İlgezdi ayarı!

Ataşehir’in en etkin sosyal medya hesaplarından biri olan Ataşehir Halkı isimli sosyal medya hesabında, vatandaşa Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi soruldu. Çarpıcı yorumlar peş peşe geldi.

Ataşehir Sevdalıları adlı sosyal medya hesabından, “3 dönemdir Ataşehir Belediye Başkanı olan Battal İlgezdi’yi başarılı buluyor musunuz? Tamam mı? Devam mı?” sorusu soruldu. 3 gün içinde yüzlerce Ataşehirli, yorumlarıyla katkı sundu. Oluşan tablo Battal İlgezdi’nin iç ve dış rakiplerini şimdiden tedirgin etti.

Genel Merkez ve İl Başkanına mesaj gibi yorumlar!

Ataşehir halkının yapmış olduğu yorumlar CHP Genel Merkezi ve İstanbul İl Başkanlığı’na mesaj gibi algılandı. Hüseyin Durnaz isimli bir vatandaş, “Herkes Battal Başkan gibi çalışsa CHP iktidar olur” dedi. Yine bir vatandaş partinin emektarlarından Üsküdar’da vefat eden Gökhan Yeger’in cenazesine katıldığını belirterek İstanbul İl Başkanlığı ve Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın çelenginin olmadığını sadece Battal İlgezdi’nin çelenginin olduğunu vurguladı. İlgezdi’de ki örgütçülüğün partide birçok kişide olmadığı ifade edildi. Yine birçok Ataşehirli, Battal İlgezdi’nin yeniden aday olmasını vurgularken en az 3 dönem daha Belediye Başkanı olması gerektiği belirtildi. Bazı vatandaşlar ise Battal İlgezdi’yi Cumhurbaşkanı Adayı görmek istediklerini ifade ettiler. Ataşehir halkının yazmış olduğu her yorum bir mesaj olarak algılandı.

Battal İlgezdi’ye imar üzerinden yüklendiler

Olumlu yorumların yanı sıra demokrasi zenginliği gereği olumsuz yorumlarda vardı. Bazı Ataşehirliler Battal İlgezdi’nin sadece zenginlere hizmet ettiğini yazarken, bazı vatandaşlar da saltanat kurduğunu iddia etti. İmar sorunu ile ilgili problemler ise bir numaralı gündem oldu.

İşte vatandaş yorumları..