3 Şubat 2022 18:18

Ataşehir’de 3.500 aileye hizmet veren Market!

İhtiyaç sahibi Ataşehirlilere hizmet veren sosyal marketlerin üçüncüsü Küçükbakkalköy’de faaliyete açıldı.

Ataşehir’de 3.500 aileye hizmet veren Market!

Vatandaşlar, sosyal marketlerden gıda, giyim ve temizlik malzemesi gibi çok sayıda temel ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayabilecek.

“Hepimiz İçin İyilik” sloganıyla çıkılan bu yolda toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinden olan sosyal marketlere Örnek ve Yenişehir Mahallelerinden sonra bir yenisini daha eklendi. Ataşehir Belediye Başkanı Abdullah Der’in katılımıyla hizmete giren üçüncü sosyal markette Der, “Yurttaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Halen 3 bin 500 Ataşehirli aileye hizmet veren sosyal marketler, Küçükbakkalköy şubesiyle hizmet ağını da genişletmiş olacak.

Dar gelirli yurttaşlara fayda sağlayan sosyal marketlere dernek, firma ve bireyler sponsor ya da bağışçı olarak katkıda bulunulabilmektedir. Bu yardımlaşma ağına siz de katılmak isterseniz 0216 570 5000 Çağrı Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Marketlerden Nasıl Fayda Sağlayabilirsiniz?

İlçe sınırları içerisinde yaşıyorsunuz, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirsiniz. Uzman meslek elemanları tarafından yapılan inceleme sonucunda sosyal kart almaya hak kazanan vatandaşlar, adreslerine en yakın olan sosyal marketten alışveriş yapmaya başlayabilir.

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Kocasinan Caddesi Evlice Sokak No: 1