29 Ocak 2022 15:59

Ataşehir’de devletle milleti buluşturan adam: İsmail Hakkı Ertaş!

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir halkı ile bir ve bütün olmayı başarabildi.

Ataşehir’de devletle milleti buluşturan adam: İsmail Hakkı Ertaş!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2018 yılında Ataşehir İlçe Kaymakamlığı’na atanan İsmail Hakkı Ertaş, kısa sürede ilçede gönülleri fethetmeyi başarabildi.

Hem toplumla olan diyaloğu hem de görevini titizlikle gerçekleştirmesiyle bilinen Kaymakam Ertaş, sokaklardan kopmayarak suç oranlarının azalmasında da ana etken olarak rol alıyor.

Adana Vali Yardımcısı ve Ceyhan Kaymakamı olarak görev yaparken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ataşehir Kaymakamlığı’na atanan İsmail Hakkı Ertaş, 2 Ekim 2018 tarihinden itibaren Ataşehir İlçe Kaymakamlığı görevini gerçekleştiriyor. Göreve geldiği günden bu yana büyük bir özveri ile çalışan Ertaş, Ataşehir için güzel ve örnek teşkil edecek çalışmalar gerçekleştiriyor. Ataşehir halkı ile güzel bir ilişki içerisinde olan ve vatandaşla iyi bir diyaloğa sahip olan Ertaş; Belediyesinden Muhtarlara, STK’lardan ara sokaklara kadar toplumun geniş kesiminde olumlu izler bıraktı.

Ataşehir’de suç oranları azaldı

Ataşehir Kaymakamı Ertaş öncülüğünde başta İlçe Emniyet Müdürlüğü olmak üzere tüm kurumlar yoğun gayretle çalışıyorlar. Her anlamda tam uyumu sağlamayı başarabilen Kaymakam Ertaş, hem memurlar tarafından hemde vatandaş tarafından çok sevildi.

Ataşehir’deki suç oranlarının azalmasıyla doğru orantılı olarak hem Ataşehir Kaymakamlığı hem de Ataşehir Belediyesi’nin teşvikleriyle Ataşehir’de eğitim düzeyinde de artışlar yaşandı. Ayrıca düzenli olarak Müdürlüklere denetim yapan Ertaş, Ataşehirli vatandaşların refahı için çalışmalarına devam ediyor.