12 Eylül 2022 15:50

Ataşehir’de Ekrem İmamoğlu’ndan neden rahatsız oldular?

Ataşehir yönetiminde oluşan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu rahatsızlığının arkasında parti içi hesaplaşma mı var?

Ataşehir’de Ekrem İmamoğlu’ndan neden rahatsız oldular?

Yenilenen İstanbul seçimlerinde 800 bin farkla İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’na AK Parti’nin yanı sıra Ataşehir’den de bazı engellemeler yapıldığı sık sık gündeme geliyordu. Parti içerisinde Ekrem İmamoğlu’nun yalnızlaştırılmaya çalışıldığı, İmamoğlu ile CHP Genel Merkezi’nin arasını açıp sonrada Genel Merkez yanında tavır alma karşılığında Belediye Başkanlığı hesabı yapan isimler olduğu uzun bir süredir konuşuluyordu. Başkan Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada içeriye dönük mesajlar vermiş, kimin ne hesabı olduğunu biliyoruz vurgusu yapmıştı.

“Onlar kendi arasında hallederler” çıkışı!

İBB’ye terör soruşturması sorusuyla ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sahip çıkmak yerine “Onlar kendi arasında hallederler” cevabını veren Başkan Battal İlgezdi’nin ne demek istediği bir türlü anlaşılamamıştı. Ataşehir Aktüel Haber ise bu konuyu aydınlatmış, İstanbul kulislerine bomba gibi düşen aşağıda ki haberi yapmıştı.

İlgili haber: Battal İlgezdi Başkan İmamoğlu’na kılıçları çekti mi? 

Örgüt toplantısında İmamoğlu kasıtlı mı linç edildi? Haberi kimler servis etti? 

Ataşehir CHP örgüt toplantısında konuşulanlar ulusal basında haber olmuş fakat ilgili kişiler tarafından bir yalanlama yapılamamıştı. İddialar ve edinilen bilgilere göre; İSKİ’de AK Partililerin çalıştığı, Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanı Adayı olmak istediği vurgulanmış, Başkan İlgezdi ise birleştirmek yerine “Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu” çıkışı yaparak konuları ilginç bir noktaya sürüklemişti.

Ataşehir Aktüel Haber’den neden rahatsız oldular?

Yaklaşık 3 yıl önce kurulan Ataşehir Aktüel Haber; Ataşehir İlçe Kaymakamı, kamu kurum müdürleri ve siyasi parti ilçe başkanları başta olmak üzere birçok kesime nezaket ziyaretleri gerçekleştirmiş, objektif bir yayın politikası vurgusu yapılmıştı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ise randevu talebine 2 buçuk yıl boyunca cevap vermedi.

Edindiğimiz bilgilere göre; İBB haberlerine yer vermemiz, Onursal Adıgüzel haberlerini yapmamız ve Ataşehir’de böyle bir basın mensubunun varolmasınının alternatifleri doğurabileceği, gelecekte problemler oluşturabileceği şüphesiyle Başkan İlgezdi’nin mesafeli durmak istediği belirtilmişti. Başkan İlgezdi’ye ulaşarak sorduğumuzda ise bu konuları yalanladı ve bir problem olmadığını ifade ederek, “Ben gazetelerin iç işlerine karışmam, yalan olmasın, iftira olmasın yeter. Sizin haberlerinizi de keyifle takip ediyorum. Hiçbir problem yok” ifadelerini kullandı. Ataşehir Belediyesi’nin, Onursal Adıgüzel’in katıldığı anma etkinliğinde kendi Genel Başkan Yardımcıları olan Adıgüzel’in adına sansür uyguladığı düşünüldüğünde, Başkan İlgezdi’nin yalanladığı iddialar aslında ciddiye alınmayacak boyutta değil.

(Maddi, manevi, psikolojik ve siber saldırılarla yıpratılmaya çalışılan Ataşehir Aktüel Haber 3 yıldır dimdik ayaktadır.)

1) “Ferhatpaşa Mahallesi dış kapının mandalı mı” başlıklı haberimiz. (03.03.2022)

Saldırı 1) (04.03.2022) 

2) 29.03.2022 tarihinde, “Ataşehir Belediye anketinde memnuniyet %99 çıkmış” ve 30.03.2022 tarihinde “Battal İlgezdi Başkan İmamoğlu’na kılıçları çekti mi” başlıklı haberimiz.

Saldırı 2)

30.03.2022 ve 31.03.2022 tarihinde hesaplarımıza ve internet sitemize saldırılar. Ek olarak SMS’ler mevcut fakat kod içerdiği için paylaşamıyoruz.

 

3) “Ataşehir’de Onursal Adıgüzel – İsmail Erdem gerilimi” başlıklı ve 28.04.2022 tarihli haberimiz. Onursal Adıgüzel isminin Ataşehir’de gündem olmasının rahatsızlık verdiği ifade edilmişti. 

Saldırı 3) (01.05.2022) 

4) 21.06.2022 tarihli, “İBB Başkanı İmamoğlu’nu Ataşehir halkı kucakladı” başlıklı haberimiz. 

Saldırı 4) 22.06.2022 tarihli 4. saldırı

5) Whatsapp listemizde paylaşılan olumsuz anlamda hiçbir isim paylaşılmayan, sadece yazının son kısmında Deniz Kutlu ismine dikkat çeken paylaşımımız. (24.08.2022) 

Saldırı 5) 25.08.2022 tarihinde eş zamanlı olarak tüm hesaplarımıza saldırı gerçekleştirilmiş olup internet sitemizin yanı sıra Whatsapp hattımız dahi ele geçirilmeye çalışılmıştır. 

Toplam 5 kez sosyal medya hesaplarımız, Whatsapp hesaplarımız, telefon numaramıza eş zamanlı saldırılar olmuş; saldırı yapılan tüm hesaplarımız ise Ataşehir Aktüel’e ait hesaplar olmuştur.

Konu ile ilgili Başkan Battal İlgezdi telefonla tarafımızı arayarak bilgi almıştır. Saldırıyı yapan kişi ve kişiler telefonla Başkan Battal İlgezdi’ye tarafımızca iletilmiş, hackerların ve sosyal medyacıların hangi fonlarla ayakta tutulduğu kalem kalem Başkan İlgezdi’ye aktarılmış, arkasında kimin olduğu belirtilmiştir. (Yalanlarsa, Başkanın doğrusunu noktası virgülüne dokunmadan yayınlarız)

İnsanların ekmeğiyle oynayanlara, haber sitesini ele geçirmeye çalışanlara, işine çökmeye çalışanlara susacak değiliz. Başkan İlgezdi’yi gerekeni yapmaya açık açık davet ediyoruz.