19 Şubat 2022 16:31

Ataşehir’de feci kaza: Yaralılar var!

Ataşehir D-100 Karayolu’nda sürücüsünün kontrolünden çıkan servis midibüsü önce 2 otomobile daha sonra da bariyerlere çarparak devrildi. Kazada midibüste bulunan 2 yolcu ve bir otomobil sürücüsü yaralandı.

Ataşehir’de feci kaza: Yaralılar var!

Kaza saat 08.45 sıralarında D-100 Karayolu Harem istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hüseyin Bayrak kullandığı 34 CEF 033 plakalı midibüsün sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybetti.

İçerisinde yolcularında bulunduğu midibüs önce 2 otomobile ardından da bariyerlere çarparak devrildi. Kazada midibüsün çarptığı otomobillerden biri yoldan çıkarak inşaat alanına girdi. Kazayı gören vatandaşlar durumu itfaiye, ambulans ve sağlık ekiplerine bildirdi. Kazada servis 2 yolcu ile kazaya karışan otomobil sürücüsü yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü.

Ataşehir'de kontrolden çıkan midibüs devrildi, sürücü gözyaşı döktü

Midibüs sürücüsü gözyaşı döktü

3 kişinin yaralanmasına neden olan midibüs sürücüsü bir süre gözyaşı döktü. Telefonda konuştuğu sırada Bayrak, “Kaza nasıl olduğu bilmiyorum, konuşacak durumda değilim” dedi.

Kaza yapan servis içerisinde bulunan yolcu “Midibüsün fren tutmadı herhalde, frene bastı duramadı. Sağ sol yapmaya başladı sonra bariyerlere çarptı” diye konuştu.

Ataşehirde kontrolden çıkan midibüs devrildi, sürücü gözyaşı döktü

Kazaya karışan otomobil sürücüsü Engin Öz, “Bana vurduktan sonra bariyerleri çarpıp yan yattı. İçi doluydu, yolcuları camı kırarak dışarı çıkardılar” dedi.

Kaza nedeniyle D-100 Karayolu Harem istikametine trafik yoğunluğu yaşandı. Ekiplerin çalışmasının ardından kaza yapan araçlar kaldırılarak trafik normale döndü.