16 Aralık 2021 15:55

Ataşehir’de fuhuş operasyonu: Gözaltılar var!

İçinde Ataşehir’in de bulunduğu, 35 farklı adreste düzenlenen operasyonda, aralarında fuhuş baronunun da bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı.

Ataşehir’de fuhuş operasyonu: Gözaltılar var!

İçinde Ataşehir’in de bulunduğu, 35 farklı adreste düzenlenen operasyonda, aralarında fuhuş baronunun da bulunduğu 15 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda 33 mağdur kadın kurtarıldı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü, Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenledi.

Beykoz ile Bayrampaşa, Kağıthane, Ümraniye, Sultanbeyli, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Ataşehir, Esenyurt, Şişli, Eyüpsultan, Kartal, Gaziosmanpaşa ilçelerinde ve İzmir, Aydın, Kilis’te 35 ayrı adrese baskın yapıldı.

fuhus

33 kadın kurtarıldı

Baskınlarda, fuhuş baronu olarak bilinen Hakan A. ile kardeşi Niyazi A.’nın aralarında örgütün yönetici kadrosunda olan 9’u kadın 15 kişi gözaltına alındı.

Baskın yapılan evlerde 11’i yabancı uyruklu toplam 33 mağdur kadının da kurtarıldığı öğrenildi.

Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilecek

Baskın yapılan evlerde çok sayıda cep telefonu, sim kartlar ve müşterilerin isimlerinin bulunduğu ajandalar bulunduğu öğrenildi.

Şüphelilerin 7 ayrı masaj salonu işlettikleri, ayrıca fuhuş yaptırmak amacıyla 3 ev kiraladıkları belirlendi.

Öte yandan, 11 yabancı uyruklu kadın da sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edildi.

4 kez operasyon yapıldı

Gözaltına alınan şüphelilerden Hakan A.’ya daha önce 4 kez operasyon düzenlenmiş, 2012’de düzenlenen fuhuş operasyonunda 130 şüpheli ile yakalanmıştı.

‘Fuhuş Baronu’ olarak anılan Hakan A., 2017’de düzenlenen baskında da yakalanmış, özellikle Şişli ve Kadıköy’de masaj salonu adı altında fuhuş yaptırdığı öne sürülmüştü.

Lüks semtlerde 10 daire

Hakan A.’nın lüks semtlerde 10 daire, lüks araçlar ve gayrimenkullerden oluşan mal varlığına olduğu belirlenmişti.

Şüpheli Hakan A.’nın, 2018 yılında işlerini yürütebilmek için bir emniyet müdürüne para verdiği ve kadın sağladığı iddia edilmişti.