23 Şubat 2024 15:54

Ataşehir’de hayvan bakımevi projesine onay geldi

Ataşehir’in çağdaş bir kent seviyesine ulaştırılması ve yurttaşların taleplerinin giderilmesi için hazırlanan hayvan bakımevi projesine, Tarım ve Orman Bakanlığı onay verdi.

Ataşehir’de hayvan bakımevi projesine onay geldi

Ataşehir Belediyesi’nin ilçeye yeni ve modern bir sokak hayvanları bakımevi kazandırmak amacıyla yaptığı başvuru 8 yıl sonra kabul edildi. Proje kapsamında Maltepe Büyükbakkalköy ormanlık alanında 38 bin 86 metrekare üzerine Ataşehir Belediyesi’ne ait hayvan bakımevi kurulacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Hem sokak hayvanlarının yaşadıkları sorunlara hem de Ataşehirli yurttaşlarımızın taleplerine çözüm getirmek için yıllar önce yaptığımız başvurunun kabul edilmesi ile ilçemiz tam donanımlı bir hayvan bakımevine sahip olacak” dedi.

Yeni hayvan bakımevi ile sokak hayvanlarına daha çağdaş bir ortamda hizmet verilecek; hasta ve yaralı hayvanların tedavisi, kısırlaştırılmamış hayvanların kısırlaştırılması, aşısız hayvanların aşılanması ve sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi sağlanacak. Proje kapsamında izin verilen alan üzerinde veteriner binası, muayenehane, ameliyathane, köpek barınakları, kedi evleri, mama deposu, sahiplendirme alanı ile serbest dolaşım ve oyun alanları kurulacak.

Her canlının yaşam hakkının korunması gerektiğine dikkat çeken Başkan İlgezdi, “Hem sokak hayvanlarının yaşadıkları sorunlara hem de Ataşehirli yurttaşlarımızın taleplerine çözüm getirmek için yıllar önce yaptığımız başvurunun kabul edilmesi ile ilçemiz tam donanımlı bir hayvan bakımevine sahip olacak” diye konuştu.