15 Kasım 2021 12:55

Ataşehir’de İBB otobüsü yine arıza yaptı

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde Ali Nihat Tarlan Caddesi üzerinde saat 09.00 sıralarında seyir halinde olan İETT aracı şaft arızası nedeniyle yolda kaldı.

Ataşehir’de İBB otobüsü yine arıza yaptı

Şaft arızası nedeniyle yolda kalan İETT otobüsü, Nihat Tarlan Caddesi üzerindeki trafiği 3 saat boyunca tıkadı. Otobüs, çekici ile çekilerek yol trafiğe açıldı.

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde Ali Nihat Tarlan Caddesi üzerinde saat 09.00 sıralarında seyir halinde olan İETT aracı şaft arızası nedeniyle yolda kaldı. Araç sürücüsü, caddeyi trafiğe kapattı. Caddenin giriş ve çıkış noktalarında trafik yoğunluğu oluştu.

Sürücüler korna çalarak tepki gösterdi

Araç sürücüleri ise yolun dubalarla kapatılması sonrası duruma korna çalarak tepki gösterdi. 3 saat boyunca yolda kalan İETT aracı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait çekiciyle alınarak götürüldü.

“Polis ekipleri gelince ortam sakinleşti”

Yaşanan olaya ilişkin konuşan Kamil Sivrioğlu, “Araç yolda kalmış. Hareket edemiyor, edecek gibi de değil. Çünkü şaft arızası oluşmuş. Yol kapatılınca sürücüler farklı yollardan gidiyor. Saat 09.00’dan bu yana araç bu vaziyette. Durumu gören sürücüler bağırıyordu. Polis ekipleri gelince biraz ortam sakinleşti. Çekici geldi, aracı düzeltecekler.” diye konuştu.