7 Aralık 2020 18:15

Ataşehir’de imar değişikliği: Askıya çıktı

İstanbul’da Aataşehir ilçesinde oturanları yakından ilgilendiren yeni bir imar düzenlemesi İBB tarafından askıya çıkarıldı.

Ataşehir’de imar değişikliği: Askıya çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, imar Genel Müdürlüğü tarafından şehrin dev ilçesi Ataşehir için yeni imar sürecini başlattı. Ataşehir ile alakalı yapılan yeni düzenleme ile birlikte askıya çıkarılan yeni imar düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu.  Milyonların yaşadığı İstanbul’da pek çok ilçe için her ay yapılan yeni imar değişikliklerine bir yenisi daha eklendi.

İBB, İmar işleri, şehrin Anadolu yakasında bazı ilçeler için imar değişikliği gerçekleştirdi. O ilçelerden biri ise Ataşehir oldu. Ataşehir’in Atatürk Mahallesi için İBB, imar değişikliği planını askıya çıkardı. 30 gün sürecek yeni askı sürecine itirazlar belirtilen süre içerisinde gerçekleştirilebilecek.

Ataşehir Atatürk mahallesi için yeni imar değişikliği

Ataşehir ilçesi, Atatürk Mahallesi 3387 Ada, 1 Parselin bitişiğindeki alana ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar planı değişikliği 4 Aralık tarihinde askıya çıkarıldı. 30 Gün sürecek Ataşehir imar değişikliği askı süreci 4 Ocak 2021 tarihinde sona erecek.

İBB, İstanbul’da 4 ilçede yeni imar planlarını askıya çıkardı

İBB tarafından 4 aralık tarihinde çıkarılan yeni imar planları askı süreci çerçevesinde Ümraniye ilçesi başta olmak üzere,  Şile, Sancaktepe ve Çekmeköy ilçelerine ilişkin imar değişikliklerini de askıya çıkardığını duyurdu.