4 Eylül 2021 22:05

Ataşehir’de kadın dayanışması takdir topluyor

Aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen Ataşehirli kadınlar, birbirinden güzel el emeği ürünlerini ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Ataşehir’de kadın dayanışması takdir topluyor

Kadın Emeği Pazarı, Atatürk Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Sanat Parkı’nda 5 Eylül Pazar günü saat 20.30’a kadar ziyaretçilerine açık olacak.

Kadın girişimcilerin el emeği ve göz nuru ile ürettikleri çeşitli ürünleri Sanat Parkı’nda kurulan stantlardan inceleyebilirsiniz.

Pazarda el emeği ürünlerinin satışını gerçekleştiren 25 Ataşehirli kadın, “Ataşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Ata Evleri’nde eğitim alarak hocalarımızın da desteğiyle bu günlere geldiğimiz için çok mutluyuz. El emeğimizle ürünlerimizi burada satarak hem ev ekonomimize katkıda bulunuyoruz hem de bu geçmişimizden gelen geleneksel ürünlerimizi yaşatarak genç nesillere de aktarmış oluyoruz. Emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyor, herkesi pazarımıza davet ediyoruz” dedi.

Kadın Emeği Pazarı’nda her şey var

Ataşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kadın Emeği Pazarı’nda vatandaşlar ihtiyaç duydukları el emeği ürünleri uygun fiyatlar ile temin edebilir.

Birbirinden değerli ürünlerin sergilendiği Kadın Emeği Pazarı’nda iğne oyası takılar, el örgüsü kıyafetler, çanta, taş boyama ve daha birçok ürün satışa sunuluyor.