13 Ekim 2022 20:43

Ataşehir’de kamyonetin çarptığı doktor hayatını kaybetti

İstanbul Ataşehir’de, bir kamyonet önce taksiye ardından da kaldırımda bekleyen 2 kişiye çarptı. Kaldırımdaki bir kişi yaralanırken, hekim olarak görev yapan Buğra Kaan Yücebaş ise hayatını kaybetti.

Ataşehir’de kamyonetin çarptığı doktor hayatını kaybetti

Ataşehir’de sabah saatlerinde taksiye çarpan kamyonet, daha sonra kaldırımda bekleyen Doktor Buğra Kaan Yücebaş’a çarptı. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Buğra Kaan Yücebaş olay yerinde hayatını kaybetti. Haberi alarak kaza yerine gelen yengesi Aslı Durlanık gözyaşları içinde “Kuzu gibiydi, kimseyi incitmeyen… Ölüm hiç yakışmadı ona.” dedi. Öte yandan kazadan sonra kaçan ve ehliyetsiz olduğu öğrenilen 17 yaşındaki sürücü yakalanıp hakimliğe sevk edildi.

Kaza, Kayışdağı Mahallesi Kayışdağı caddesinde saat 05.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, cadde üzerinde ilerleyen kamyonet, henüz bilinmeyen nedenle yol kenarındaki taksiye çarptıktan sonra kaldırımda bekleyen 2 kişiye çarptı. Kazada kaldırımdaki yayalardan Samet Şenelen yaralanırken, Doktor Buğra Kaan Yücebaş olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya karışan kamyonet şoförünün olay yerinden kaçtığı iddia edildi.

İhbar üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri kaza yerinde güvenlik önlemi aldı. Kaza da yaralanan Samet Şenelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ölen doktorun yakınları sinir krizi geçirdi

İhbar üzerine, olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis ekipleri kaza yerinde güvenlik önlemi aldı. Kaza da yaralanan Samet Şenelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaza yerinde Cumhuriyet Savcısı ve olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı. Olay yerinde hayatını kaybeden kişinin Buğra Kaan Yücebaş’ı olduğu tespit edildi. Yücebaş’ın dükkanın önünde anne ve babasını beklerken kamyonetin çarptığı belirtilirken, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktorluk yaptığı öğrenildi. Öte yandan Doktor Yücebaş’ın annesi, babası ve kardeşi olay yerinde sinir krizi geçirdi.

Şoför kaçtı

Polis ekipleri kazayı yapan kamyonet şoförünü yakalamak için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Tutuklama talebi

Kazadan sonra kaçan ve ehliyetsiz olduğu öğrenilen 17 yaşındaki sürücü yakalandı. Ehliyetsiz sürücü A.U. “taksirle ölüme ve yaralamaya neden olma” suçundan tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Ölen doktorun yengesi gözyaşlarına boğuldu

Kaza yerinde Cumhuriyet Savcısı ve olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı. Olay yerinde hayatını kaybeden kişinin Buğra Kaan Yücebaş olduğu tespit edildi. Yücebaş’ın dükkanın önünde anne ve babasını beklerken kamyonetin çarptığı belirtildi. Kaza haberini alarak olay yerinde gelen yengesi Aslı Durlanık gözyaşlarına boğuldu.

Kazayı telefona babasından öğrendiğini anlatan Aslı Durlanık “Buğramızı kaybettik. Anne baba burayı işletiyorlardı. O da yardımcı oluyordu. Kuzu gibiydi, çok tatlıydı. Hiç kimseyi incitmezdi. Ölüm yakışmadı ona.” dedi.

Kazada hayatını kaybeden 26 yaşındaki Buğra Kaan Yücebaş’ın Acil Serviste Pratisyen Hekim olarak görev yaptığı öğrenildi. Polisin kaza ile ilgili soruşturması devam ediyor.

Etiketler: