18 Ağustos 2021 12:20

Ataşehir’de katledilmişti: Sibel Koçan cinayetinde gelişme!

İstanbul Ataşehir’de geçtiğimiz aylarda meydana gelen tüyler ürperten SAS Holding yöneticisi Sibel Koçan cinayetiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Ataşehir’de katledilmişti: Sibel Koçan cinayetinde gelişme!

SAS Holding yöneticisi Sibel Koçan’ın, 15 Haziran günü Küçükbakkalköy’de iş yerinin önünde gaspçılar tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirmesi ve aracın bagajındaki içerisinde yaklaşık 3,3 milyon lira bulunan çantanın alınmasıyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmada, güvenlik kameralarına da yansıyan olayın ardından kaçtığı görülen iki kişiden, silahı ateşlediği belirlenen şüpheli G.K. yakalandı.

Koçan’ın öldüğünü duyan eşi intihar etmişti 

Ataşehir’de geçtiğimiz aylarda tüyler ürperten bir cinayet işlenmiş, SAS Holding yöneticisi Sibel Koçan, sokak ortasında gaspçılar tarafından infaz edilmişti. İnfaz sonrası içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çanta da gasp edilmişti. Korkunç olayın ardından Koçan’ın eski eşi Süleyman Aydın da intihar etmişti.

Kağıthane’de yakalandı

Tüm bu gelişmeler ardından olayda silahı kullandığı öne sürülen gaspçı G. K. Gasp Büro Ekiplerince Kağıthane’de saklandığı adreste yakalandı. 15 adet suç kaydı bulunan G.K. ile birlikte polise mukavemet gösteren bir arkadaşı da gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ne olmuştu?

Ataşehir’de evinde bulunan 9.9 milyon lira nakit parayı 3 parça çanta ile aracına alıp çalıştığı holding binasına giden Yönetim Kurulu Üyesi 41 yaşındaki Sibel Koçan çalıntı plakalı araçla gelen 3 gaspçı tarafından başından vurulup öldürülmüştü.