22 Haziran 2021 10:10

Ataşehir’de ki cinayet ve gaspa ilgili 13 gözaltı

İstanbul Ataşehir’de şirket binası önünde SAS Holding A.Ş. yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan’ı başından vuran gaspçılar, içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantayla kaçmıştı.

Ataşehir’de ki cinayet ve gaspa ilgili 13 gözaltı

Öldürülen kadının eski kocası Süleyman Aydın da 20’nci kattan atlayarak intihar etmişti. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatan polis ekipleri 13 kişiyi gözaltına aldı.

NE OLMUŞTU?

SAS Holding’in yönetim kurulu üyesi Sibel Koçan (40), içerisinde 3.3 milyon lira bulunan çantasını gasp eden bir grup tarafından başından vurularak öldürülmüştü.

Sibel Koçan’ın eski eşi ve holdingin ortağı Süleyman Aydın da birkaç saat sonra 32’nci kattan atlayarak yaşamına son vermişti. Süleyman Aydın’ın son telefon konuşmasını ablasıyla yaptığı ortaya çıkmıştı.

Aydın’ın ablası görüşmeyi, “Sesi çok kötüydü. ‘Sibel gitti, ben de onun yanına gidiyorum’ dedi” diye anlatmıştı.

Polis soruşturması sırasında Sibel Koçan’ın sabah saatlerinde evinden aldığı ve 3 ayrı paket halinde bölünmüş toplam 3 milyon 300 bin lirayı bir çantaya koyarak holding binasına getirdiği tespit edilmişti. Holdingin banka hesaplarında yaşanan sorun nedeniyle nakit paranın, gün içinde alacaklılara holding binası içinde elden dağıtılmasının planlandığı ortaya çıkmıştı.