5 Nisan 2022 18:45

Ataşehir’de ki soruşturmada dikkat çeken detay!

Ataşehir Belediyesi’nde gerçekleşen soruşturmada bazı detaylar dikkat çekti.

Ataşehir’de ki soruşturmada dikkat çeken detay!

İçişleri Bakanlığı’na bağlı müfettişler tarafından Ataşehir Belediyesi adeta didik didik denetleniyor. AK Partili Belediyelerde, özellikle Beykoz Belediyesi’nde görülmeyen denetim muhalefet belediyelerde bir yargı sopası olarak kullanılmaya mı çalışılıyor?

Başkan Yardımcısı görevine geri dönecek mi?

İçişleri Bakanlığı tarafından 2 aylığına görevden uzaklaştırılan Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’ın görevine dönüp dönemeyeceği merak konusu oldu. Cenan Arslan’ın suçlu olduğu için değil soruşturmanın selameti açısından görevden alındığı belirtildi. Soruşturmanın selameti nedir? Çalışanları baskı altına alabilecek bir makamda bulunulmaması, bilgi ve belgelerin yok edilmemesi, soruşturmanın daha sağlıklı yürütülmesini içeren uygulama. 2 aylık süre neredeyse dolmak üzere. Peki Başkan Yardımcısı Cenan Arslan görevine dönebilecek mi? Birçok Belediyede olan uygulamaların Ataşehir Belediyesi’nde de olduğu, AK Partili Belediyelerle aynı kararın verilmesi gerektiği ifade ediliyor.

Ataşehir’de ki karar siyasi mi?

Ataşehir’de Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’ın görevden alınmasının siyasi bir karar olduğu, aynı denetimlerin AK Partili Belediyelerde bu kadar teferruatlı yapılmadığı ve bazı dosyaların görmezden gelindiği ifade ediliyor. Ayrıca Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’ın görevden alınmasına sessiz kalan AK Parti Ataşehir Belediyesi Meclis Üyeleri de dikkat çekti. Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’ın görevden alınması konusunda sessizliğini koruyan AK Partili Meclis Üyelerinin, Cenan Arslan’ı suçsuz bulduklarını, operasyonun siyasi olduğunu düşündükleri için sustukları ve topa girmedikleri belirtiliyor.

Ataşehir’de ki denetimlerin nereye uzayacağı yada nerede duracağı ise merak konusu oldu.