29 Aralık 2020 12:12

Ataşehir’de kılıçla saldırdı! Serbest kaldı

Ataşehir’de taksi durağına kılıçla saldıran şahıs serbest bırakıldı.

Ataşehir’de kılıçla saldırdı! Serbest kaldı

Ataşehir’de taksi durağına kılıçla saldıran sarhoş, “Olay esnasında benim kullandığım iddia edilen kılıca benzer alet ne şekilde elime geçti bilmiyorum” dedi.

İstanbul Ataşehir’de kılıçla taksi durağına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan Emrah G., emniyet işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

“Alkollüydüm”

Savcılık sorgusunda olay gecesi evinde alkol aldığını, daha sonra da sohbet etmek için önceden çalıştığı taksi durağına gittiğini söyleyen Emrah G., Alkole bağlı olarak aşırı derecede sarhoş oldum. Daha sonra ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kendime geldiğimde hastanedeydim. Yaptığım eylemleri daha sonra bana anlattılar. Ben bu eylemleri gerçekleştirecek kişi değilim. Eray K., Yavuz Y. ve Salih D.’yi daha önce aynı durakta çalıştığım için tanırım, arkadaşım olurlar. dedi.

“Kılıca benzer alet ne şekilde elime geçti bilmiyorum”

Emrah G., Olay esnasında benim kullandığım iddia edilen kılıca benzer alet ne şekilde elime geçti bilmiyorum. Ben pişmanım. Olayda yaralandığım içinde Salih, Eray ve Yavuz’dan şikayetçi değilim. Kendilerinden özür dilerim.” dedi.

Adli kontrol ile serbest bırakıldı

Emrah G., savcılık sorgusunun ardından, “Silahla tehdit” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Tutuklama talebini reddeden mahkeme, Emrah G.’yi adli kontrol şartı ile serbest bıraktı.

Emrah G.’nin yurt dışına çıkışını yasaklayan mahkeme, haftanın üç günü de karakola giderek imza vermesini kararlaştırdı.