1 Ağustos 2022 13:52

Ataşehir’de kılıçlar çekildi: Battal İlgezdi’den racon!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan’a neden kafayı taktı?  Geçmişten günümüze ilişkiler…

Ataşehir’de kılıçlar çekildi: Battal İlgezdi’den racon!

Yaklaşık 40 yıllık Belediyecilik tecrübesi olan, Ataşehir’de bir ağabey olarak bilinen ve hatta Başkan Battal İlgezdi’nin de ağabey diyerek hitap ettiği Sadık Semih Kayhan; oldukça sevilen ve güçlü bir isim.

Ataşehir’de Belediye Başkanlığını belkide en çok hakkeden isimlerin başında Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan geliyor. Hem Malatyalı olması hemde parti içinde güçlü lobisinin olması, Belediyeciliğin kitabını yazmış teknik bir isim olarak dikkat çekmesi Başkan Kayhan’ı ön planda tutmaya yetiyorda artıyor.

2013 yılında İlgezdi’nin radarına girdi!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan arasında ki en önemli gerilim 2013 yılında oldu. (Varyap’ı devede kulak bırakan olay)Battal İlgezdi’ye rapor edilen bazı bilgiler ve görüntüler, İlgezdi’nin Kayhan’a karşı temkinli davranmasına yol açtı. Fakat Sadık Semih Kayhan o yıldan bu yıla asla gerçeği öğrenemedi… İlk kez biz paylaşıyoruz.

Gizemli görüşmeye kimler katıldı?

2013 yılında Malatya’nın önde gelen isimleri CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyarete gitti. Ziyarete katılan isimler; eski Malatya ve İstanbul Milletvekili olan Arapgir Vakfı Başkanı merhum Mevlüt Aslanoğlu, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak, resimde bulanık gözüken bir isim ve dönemin İBB CHP Grup Başkanvekili Fahrettin Kayhan (Sadık Semih Kayhan’ın kardeşi ve şuanda Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı) Ziyaretin gerçekleştiği yer ise Ankara’da bulunan JW Marriot Otel.

Görüşmede “Battal İlgezdi” ve “Sadık Semih Kayhan” detayı!

Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği ve Başkan Battal İlgezdi’ye o dönem iletilen bilgilere göre; Fahrettin Kayhan kardeşi Sadık Semih Kayhan için lobi çalışması yaptı. Başkan Battal İlgezdi’nin Ataşehir’de yıprandığı, hakkında farklı iddiarın olduğu 2014 yılı için Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak Sadık Semih Kayhan’ın uygun olacağı belirtildi. Renk vermeyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise iyi bir dinleyici olmaya devam etti.

O görüşme nasıl sızdırıldı?

Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre, görüşme esnasında dışarıdan bir isim tarafından fotoğraf çekildi. Fotoğraf dolaylı yollar aracılığıyla Başkan Battal İlgezdi’ye iletilirken, Sadık Semih Kayhan’ın sadece Kadıköy ve Maltepe için değil Ataşehir için de lobi yaptığı belirtilerek bilgi aktarıldı. Sonrasında Maltepe’den aday olamayan Sadık Semih Kayhan’ın yerel seçim geçince görevine hemen dönememesi soru işaretlerini beraberinde getirmişti. Uzun bir süre sonra atama yapılmasının arkasındaki sır perdesi ise bu görüşmede söylenildiği belirtilen cümlelerle ilişkili.

Başkan İlgezdi yıllar sonra en ciddi ayarını verdi!

Sadık Semih Kayhan’a güvenmediği ifade edilen fakat Kayhan’ın gücünden oldukça çekinen Başkan İlgezdi, o gün bugündür Kayhan’a “ağabey” diyerek hitap etmeye devam etti. İçten içe Kayhan’ın bir gün Ataşehir Belediye Başkanı olacağını düşünen İlgezdi, bazı isimlerinde olumsuz etkileriyle birlikte Kayhan’a ciddi bir kılıç çekti.

Sadık Semih Kayhan’ı görevden aldı söylemleri!

Korona sonrası ekibinde boşlama olduğunu düşünen ve bir sabah operasyonuyla birçok müdürü görevden alan Başkan Battal İlgezdi, aynı gün Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan’ı da görevden aldı. Akşamında ise Kayhan başta olmak üzere görevden alınan isimlerin görevine yeniden devam ettiği bildirilerek güçlü bir ayar verildi.

Abdullah Der’e niyet, Hışman’a kısmet!

Başkan İlgezdi’nin asıl ayarı ve mesajı Başkan Yardımcısı Abdullah Der ve Sadık Semih Kayhan’a vermek istediği fakat Ekrem Köse ve Hüseyin Hışman’a da fazla yüklenildiği, o gün görevden alınan isimlerden birinin de Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman olduğu edinilen bilgiler arasında. Özellikle akraba Deniz Kutlu üzerinden Abdullah Der’e güçlü bir operasyon çekileceği ve Abdullah Der’e bağlı olan Sosyal Yardımlaşma Müdürü Burcu Der’in resmi olarak görevden alınacağı kulisleri ise günden güne yayılıyor.

Ataşehir Aktüel olarak soruyoruz!

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin omuzlarında birileri tarafından bilek güreşi mi yapılmaktadır? Ataşehir ilçesi akraba ve Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu’nun, sokakların tozunu yutmuş Abdullah Der, Sadık Semih Kayhan, Hüseyin Hışman’a operasyon çekebileceği basit bir ilçe midir? AK Parti Hükümeti bile Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ile yolları ayırabiliyorken, Deniz Kutlu’ya dur diyecek bir irade yok mudur? Yoksa Deniz Kutlu’yu bekleyen son, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Cenan Arslan ile aynı mı olacak? Bekleyip göreceğiz. Bizler gerçekleri yazmaya devam edeceğiz.

Başta Başkan Battal İlgezdi ve Sadık Semih Kayhan olmak üzere haberimizde ismi geçen herkesin cevap hakkı vardır. Cevap verdikleri takdirde noktası virgülüne dokunmadan, şeffaf bir şekilde yayınlayacağız. Haberimiz, doğruluğu birçok kaynaktan teyit edilmiş kulis haberdir.