14 Eylül 2021 17:14

Ataşehir’de kulisler hareketli: İlgezdi’den otokontrol!

Ataşehir Belediyesi zaafiyete yer yok diyerek kurum içi denetimlerini hızlandırdı.

Ataşehir’de kulisler hareketli: İlgezdi’den otokontrol!

Tecrübesiyle dikkat çeken kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi öncülüğünde Ataşehir, İstanbul’da parmakla gösterilen ilçeler arasına hızla girmesine rağmen son zamanlarda ki durgunluk, Başkan Battal İlgezdi’nin de dikkatinden kaçmadı.

Heyecanlı kadrolarla devam

Ataşehir Belediyesi’nde heyecanın sürekli zinde tutulması, çalışmaların dahada hızlandırılması için harekete geçildi. Başkan Battal İlgezdi; Başkan Yardımcılarını, Müdürleri ve Belediye personellerini denetliyor, olumlu ve olumsuz durumları notlar alıyor. Yılgınlık ve yorgunluğa yer olmadığını belirten İlgezdi, Kartalların yeniden doğması misali inzivaya çekildikten sonra kapsamlı yeniliğin ilk adımını atarak Belediye yönetimini sirkeledi.  Çalışmaktan mutlu olduğu isimlerde dahil olmak üzere herkese tatlı bir uyarıda bulundu.

Haberimiz ses getirdi

Ataşehir Aktüel Haber olarak yapmış olduğumuz, “Battal İlgezdi içerden bitirilmeye mi çalışılıyor?“Battal İlgezdi içerden bitirilmeye mi çalışılıyor?” başlıklı haberimiz geniş yankı buldu. Haberimiz iki hafta içerisinde 15 bine yakın tıklama alırken, Ataşehir kulisleri ise bir hayli hareketlendi. Başkan Battal İlgezdi ise otokontrol mekanizmasını harekete geçirdi.

4. Dönem aday olacak mı?

Edinilen bilgilere göre Başkan Battal İlgezdi, 4. dönem adaylığı düşünüyor. Parti içinde ki gücünü koruyan İlgezdi, Türkiye’nin tamamında CHP’de ağabeylik görevini üstleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun telkiniyle CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na karşı rakip aday çıkartmayan Başkan İlgezdi, uyuma imza atarak parti içinde kendisine muhalif olan isimlerin bile tepkilerini yumuşatmayı başarabildi.

İlgezdi’nin ağır rakipleri var

Başkan Battal İlgezdi’nin yanı sıra, Ataşehir Belediye Başkan adaylığı için genel başkana yakın ve güçlü isimler ekip olarak çalışmalarını hızlandırdı. Sürecin uzun olması, Başkanlık seçiminin olması ve erkenden yıpranılmaması için, sadece arka kapı diplomasisini yürüten gruplar her geçen gün gücünü arttırmaya devam ediyor. Bu grupların elini güçlendiren en önemli unsurlar ise; “Başkana partililer ve vatandaşların ulaşamaması”, “Belediyede yorgunluk havasının olması”, “Yapılan yanlışlara müdahale edilmemesi”, “Kraldan çok kralcı olunması”, “Kurum içi gruplaşmalara göre Başkanın yönlendirilmeye çalışılmaşı” gibi unsurlar değişimin kapısını aralıyor.