22 Ocak 2021 13:01

Ataşehir’de kurumsal akıl sırrı!

Ataşehir sonradan kurulma bir ilçe olmasına rağmen kurumsal akılla oluşturulan yönetim sistemi dikkat çekiyor.

Ataşehir’de kurumsal akıl sırrı!

Herkesin yetkisinin belli olduğu, kimsenin bir başka kişinin işine karışmadığı Ataşehir Belediyesi’nde oluşan sistem meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcılarının ve Müdürlerin genel olarak işine vâkıf kişilerden oluşması ve güçlü bir lider Battal İlgezdi etrafında kenetlenilmesi hem diğer belediyelerde ki gibi dedikoduyu önlüyor, hem de ortaya ürünler çıkmaya devam ediyor.

Hesap soran ve hesap veren Belediye Başkanı!

Yapılan işlerle ilgili ekibine yeri geldiğinde hesap soran Başkan Battal İlgezdi, topluma hesap vermekten ise asla geri durmuyor. İlerisini gerisini hesaplamadan samimice çıkışlar, açıklamalar yapan Başkan Ilgezdi’nin tarzını ise Ataşehir halkı benimsiyor. Ataşehirliler kurucu Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi mücadelenin simgesi olarak görüyorlar.

Yönetime vatandaşlar ve personeller yön veriyor!

Sık sık anketler yaptıran ve nerede eksiğimiz var, hangi mahallelerde en çok hangi şikayet var gibi sorulara cevap bulan Başkan İlgezdi, toplumun eleştirilerine kulak veriyor. Mobbingle gündeme gelmeyen nadir belediyelerden biri olan Ataşehir Belediyesi’nde, her Başkan Yardımcısı düzenli olarak personelleriyle görüşüyor ve yapılan işleri yerinde denetliyor.

Dert yok, Der var!

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, Başkan İlgezdi’nin talimatlarıyla sık sık Muhtarları geziyor ve kendi birimleri ile alakalı eksiklikler varsa eksiklikleri, dertleri çözüyor. Personelleriyle sık sık görüşen ve daha başarılı nasıl oluruz sorusuna cevap arayan Abdullah Der, çözüm odaklı çalışmalarıyla biliniyor. Abdullah Der’i gören personeller ise, “Dert yok Der var” diyerek bir slogan dahi üretmişler.

Abdullah Der ise arkasında dağ gibi duran Başkan Battal İlgezdi’yi mahçup etmemek için gece gündüz çalışıyor.