7 Nisan 2022 14:56

Ataşehir’de o ağaçlar neden söküldü?

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) araçları Kayışdağı Caddesi’ndeki yeşillik alanlardaki ağaçları sökerek kamyonete yükledi.

Ataşehir’de o ağaçlar neden söküldü?

Bugün sabah saatlerinde İstanbul’un Ataşehir ilçesinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) araçları faaliyet yürüttü. Belediyeye ait araçlar, Kayışdağı Caddesi’ndeki yeşillik alanlarda bulunan ağaçları söktü. Çevredekiler ne olduğunu anlayamazken, sökülen ağaçlar bir kamyonete yüklendi.

Ağaçların kesimine ilişkin açıklama gelmedi

Cadde üzerindeki diğer ağaçlarında söküm işlemleri devam ederken konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Yapılan ağaç sökümünü gören vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Ekiplerin ağaçları sökerek kamyonete yüklediği anlar ve söküm işlemlerinin devam ettiği alan havadan görüntülendi.

“Bu şekilde bir ağaç kesimini kabul edemeyiz”

Yapılan ağaç kesimine tepki gösteren vatandaşlardan Ercan Güven, “Şu an burada ağaçların neden kesildiğini bilemiyoruz. Bu ağaçları alıp başka yere dikecekler mi, dikmeyecekler mi, bu ağaçlar ne olacak bunların açıklaması yapılmalı. Bir çalışma varsa açıklama yapsınlar insanlar zaten bunu anlar. Herkesin acil bir şekilde anlayacağı bir açıklama olması lazım. Bu şekilde bir ağaç kesimini kabul edemeyiz.” dedi.