7 Temmuz 2021 21:14

Ataşehir’de otopark krizi büyüyor: Ortalık karışık!

Ataşehir’de ki otopark krizi her geçen gün farklı bir boyut kazanarak büyüyor.

Ataşehir’de otopark krizi büyüyor: Ortalık karışık!

İstanbul Ataşehir’de başta İlçe Kaymakamlığı’nın karşısı olmak üzere hemen hemen her yerde sarı yelekli otoparkçılar vardı.

Ataşehir Belediyesi adına çalıştığını söyleyen otoparkçılar Belediyenin adını kullanarak kendilerine yasal statü mü oluşturmaya çalışıyor? Ataşehir Belediyesi’nin böyle bir yetkisi var mı? Tartışmalar boyut kazanarak sürüyor.

İsmail Erdem ve ekibi de topa girdi

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem ve ekibi konunun peşini bırakmıyor. Başkan İsmail Erdem resmi Twitter hesabından, “Halkçı, Ataşehir Belediyesi sokakları değnekçilere teslim etti. Ataşehir’i kimler yönetiyor, sahipsiz belde” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı ise,  #DegnekcilerAtasehirde başlığıyla binlerce Tweet atarak konuyu ülke gündemine taşıdı.

Ataşehir Belediyesi’nden kısa ve net açıklama

Resmi hesabından kısa ve oldukça net bir açıklama yapan Ataşehir Belediyesi, “Ataşehir Belediyesi olarak sokak otoparkı işletmemiz bulunmamaktadır. Değerli Ataşehirlilerin bilgisine sunarız” dedi.

Yetki İBB’de mi? İBB ne dedi?

Ataşehir Aktüel Haber sorumlu habercilik gereği İBB yetkililerine konuyu sordu. İBB yetkililerinden yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerine verdiği bir izin ya da yetki söz konusu değildir” denildi.

Sarı yelekli kişilerin yasal dayanağı var mı?

Peki sokakları otoparka çevirip para tahsil eden bu kişiler kim? Yasal bir dayanakları var mı?

Sarı yelekli kişiler edinilen bilgilere göre Ataşehir Belediyespor Kulubü veya onların anlaştığı taşeron firmalarının çalışanları.

Vatandaş konu ile ilgili ne düşünüyor?

İBB’nin, Ataşehir Belediyesi’nin ve AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in açıklamalarını ve konuyu tarafsız bir şekilde aktardık. Peki Ataşehir halkı konu ile ilgili ne düşünüyor. Ataşehir Belediyesi’ne yapılan vatandaş yorumlarını derledik. İşte vatandaş yorumları…