17 Şubat 2021 16:37

Ataşehir’de patlama! Korku dolu anlar

 İstanbul Ataşehir’de korku dolu anlar yaşandı…

Ataşehir’de patlama! Korku dolu anlar

Edinilen bilgiye göre bir evde yangın çıktı. Evdekiler kendilerini sokağa atıp canlarını zor kurtardı. Mahalleli ise itfaiyeyi aradı. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye erleri, yangını söndürmek için çalışma başlattı. Evde yaşadığı öğrenilen bir kadın da dumandan etkilenirken, görgü tanıkları olayı şöyle anlattı.

Ataşehir, Aşık Veysel Mahallesi 3034 Sokak’ta bulunan gecekondunda saat 12.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri sokakların dar olmasıyla ve buzlanma nedeniyle yangının olduğu sokağa ulaşmak için zorluk çekti.

Yangına müdahale edildi. Ekiplerin söndürme çalışması sırasında içeriden zaman zaman patlama sesleri duyuldu. Büyük korkuyla sokağa dökülen mahalle sakinlerinin, panik anları kameraya yansıdı.

Yangın sırasında evden çıkan bir kadın ise dumandan etkilendi. Kadına sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edilirken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri ise yangın yerinde güvenlik önlemi alarak vatandaşları uzaklaştırdı.

İtfaiye ekipleri yangını yaklaşık bir saat içerisinde kontrol altına aldı. Evde büyük çapta hasar oluştu. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

Görgü tanığı bir kadın, “Komşumuzun evi burası. Patlama oldu ama korkmadım. Çocuklarımda teselli veriyorum. Korkmadım” dedi.