22 Mart 2022 17:24

Ataşehir’de saldırıya uğrayan türkücü, yaşadıklarını anlattı

Ataşehir’de bir türkü evinde çıkan kavgada yaralanan türkücü kavga anını anlattı.

Ataşehir’de saldırıya uğrayan türkücü, yaşadıklarını anlattı

İstanbul’da, Ataşehir’e bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan bir türkü evinde sahneye çıkan Azad Doğanay, müşteriden gelen istek türküyü seslendirirken başka masada bulunan müşteriler, istek türküyü beğenmeyerek tepki gösterdi.

Mekanda başlayan sözlü tartışma, bir anda şişelerin, sandalye ve masaların havada uçuştuğu kavgaya dönüştü. İstek parça nedeniyle türkü evinde çıkan kavgada yaralanan Azad Doğanay, yaşadıklarını anlatırken, “Tek başımıza savaştık bu insanlarla. Bıçaklar kullanıldı” dedi.

Çıkan kavgada, türkücünün kardeşi Çetin Doğanay bıçakla elinden yaralandı. Türkü evinin savaş alanına döndüğü ve 1 kişinin yaralandığı o anlar, cep telefonu kamerası tarafından görüntülendi.

“Masasına geçti ve oradan bana bardak fırlattı”

Yaşanan olayda sahnede darbedilen Sanatçı Azad Doğanay yaşadığı anları şu ifadeler ile anlattı:

“Biz cumartesi günü sahneye gittik Ataşehir’e. İşte istekler geliyor. İstekleri okuyoruz. O esnada bir tane eseri okuyordum. Başka masada kalabalık bir masada tepki aldım. Gelip bana müdahale etti. Tehdit ettiler. Ondan sonra masasına geçti ve oradan bana bardak fırlattı.

“Sözlü, sopalı, şişeler, bardaklar, sandalyeler, masalar hepsini bize fırlattılar”

Doğanay sözlerine şu sözlerle devam etti: “Direkt zaten hedefi sahne. Mekan da devreye girmedi. Tek başımıza kaldık. Tek başımıza savaştık yani bu insanlarla.. Bıçaklar kullanıldı. Sözlü, sopalı, şişeler, bardaklar, sandalyeler, masalar hepsini bize fırlatılıyorlar. Kardeşim yaralandı. Ben yaralandım. Hastaneye falan götürdüler bizi. Kolu kırılan, işte kafası kırılan müşteriler onlar da oraya getirdiler. Sonra darp raporu ve iş görülmez raporu. Şikayetçi olduk. Emniyetteki işlemleri devam ediyor.”

“Abimin üzerine atlayınca bıçak koluma geldi”

Olayda bıçakla yaralanan Azad Doğanay’ın kardeşi Çetin Doğanay ise, “O an ben abimin yanına gittim. Onlar da bıçakla saldırdı. Ben abimin üstüne atlayınca koluma geldi bıçak. Buradaki olan müşterilerde yaralandı. Şikayetçiyiz.” dedi.

Etiketler: