13 Ocak 2021 21:52

Ataşehir’de seferberlik var!

Sosyal yardım ve sosyal sorumluluk projelerine İstanbul’da öncü olan Ataşehir Belediyesi dur durak bilmiyor.

Ataşehir’de seferberlik var!

Sosyal yardımlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde İstanbul’un örnek aldığı Belediyelerden biri olan Ataşehir Belediyesi, sosyal yardımlaşmada zirvede yer alıyor. Sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, ‘’Herkesin karnının doyduğu, her çocuğun eşit eğitim hakkından yararlandığı, yoksulluğun miras olarak nesilden nesile devrolmadığı bir Ataşehir yaratmak için Derin Yoksulluk Ağı ile birlikte çalışmaya başladık’’ dedi.

‘’Ataşehir’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’’

Başkan İlgezdi, ‘’Derin Yoksulluk Ağı gönüllüsü genç sosyal hizmet çalışanları Şevval Şener, Şeyma Duman ve Selen Yüksel ile birlikte ilçemiz sınırları içinde kayıt altına alınmamış ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirliyoruz. Ağın kurucularından sevgili Hacer Foggo ve bütün Derin Yoksulluk Ağı ekibine çalışmalarımıza verdikleri destek için çok teşekkür ederim. Ataşehir’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek! ‘’ dedi.

Tüm birimler harekete geçti

Ataşehir Belediyesi özellikle pandemi sürecinde sosyal yardımları arttırırken, CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’da muhtarlarla koordineli bir şekilde çalışmalarını hızlandırdı. İhtiyaç sahipleri tek tek saptanarak yardımlar yapılmaya devam ediliyor. Bunun yanı sıra Kaymakamlıklarca da yardımlar yapılıyor. Mevzuatı ve şartları ağır olduğu için Kaymakamlık yardımından faydalanamayan kişiler özellikle hayırseverler tarafından tespit ediliyor.

Mahalle mahalle kapıları aşındırıyorlar

CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanlığı ve Gençlik Kolları Başkanlığı da çalışmalarını sürdürüyor. Mahallelerde ki ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli ve yöneticileri, yardımları ilk elden adreslerine ulaştırıyorlar.

Ataşehir Sosyal Gençlik Platformu faaliyetlerini hızlandırdı

Ataşehir’de yardıma ihtiyacı olan her bireye ulaşmaya özen gösteren gençlik oluşumu, bugüne kadar birçok faaliyete imza attı. Gençlik ve gelecek konulu çalışmalar yürüten gençler; İzmir depremi, seller, afetler sonrası yardımlar ve kütüphane kuruluşları gibi birçok hayırlı işe imza attılar.