27 Ocak 2021 14:29

Ataşehir’de son iki haftada neler oldu?

Ataşehir Belediyesi’ne son günlerde yapılan ziyaretler ve Başkan İlgezdi’nin diyalogları dikkat çekmeye devam ediyor.

Ataşehir’de son iki haftada neler oldu?

Ataşehir Belediyesi, Ataşehir sınırlarını aşarak Türkiye’nin tamamına yakınında varlığını koruyor. Anadolu’nun birçok kasabasında desteğini esirgemeyen Ataşehir, Türk siyasetinde de bir figür olarak konuşuluyor.

Birleştirici kimliğiyle biliniyor

CHP’de parti içinde küsleri barıştıran ve birleştirici kimliğiyle dikkat çeken Başkan Battal İlgezdi, kavga etmesi gerektiği zamanlarda da inandığı yolda mertçe duruşunu gösteriyor. CHP siyasetinde özellikle Anadolu yakasının ağabeyi olarak bilinen Başkan İlgezdi, pandemi süreci dolayısıyla pek fazla ziyaretçi kabul etmiyordu. Pandemi yayılma hızının yavaşlamasıyla birlikte randevu veren İlgezdi, Türkiye’nin birçok ilinden misafir ağırladı. Başkan İlgezdi’nin son 2 haftada ki dikkat çekici programı…

Başkan İlgezdi’den İBB çıkarması

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarete CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı, Ataşehir ve İBB ekibi katıldı. Ataşehir’in sorunlarının konuşulduğu toplantıda İBB ile müşterek hangi projelerin yapılacağı masaya yatırıldı. Edinilen bilgilere göre Ataşehir’in planları toplantının gündem maddesi oldu.

İYİ Parti heyetinden ziyaret

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Ataşehir İlçe Başkanı Mert Kar ve partililerle birlikte Başkan İlgezdi’yi makamında ziyaret etti. Buğra Kavuncu’nun makamda ziyaret ettiği nadir CHP’li Başkanlardan biri olan Battal İlgezdi’ye gözler yeniden çevrildi.

Ağır topların adresi Ataşehir oldu

Muharrem İnce’ye yakınlığıyla bilinen CHP’nin tabanda sevilen ve ağır topları olarak bilinen Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Başkan İlgezdi’yi ziyaret etti. Bolu ve Ataşehir Belediyeleri kardeş belediye oldu. Ataşehir Aktüel’in edindiği bilgilere göre hem Tüzün hem de Özcan Muharrem İnce’nin oluşumuna oldukça uzak bir çizgide.

Alman Belediye ile ekonomik işbirliği

Başkan ilgezdi, ‘’Kardeş belediyemiz Stadt Monheim am Rhein ile kültür, sanat ve eğitim alanında gerçekleştirdiğimiz işbirliğini ekonomi ve finans alanına taşıyoruz. Belediye Başkanı Sayın Daniel Zimmermann ile zoom üzerinden gerçekleştirdiğimiz törenle yeni bir protokol imzaladık. Bu protokolle Türk ve Alman iş insanları ve girişimcilerine yatırım fırsatı yaratacağımızı umud ediyoruz’’ dedi.

İl ve İlçe Belediyelerinden ziyaretler

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi son 15 gün içerisinde birçok Belediye Başkanı ziyaret etti. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Kahramanmaraş Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, ve Artvin Borçka Belediye Başkanı Erhan Orhan Ataşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Adıyaman Kahta Belediyesi’ne kitap desteği sunuldu.

Ataşehir Aktüel Haber, Battal İlgezdi nasıl biridir sorusuna yanıt aradı. Ataşehir Aktüel Haber’e konuşan Sercan Kaymaz, ‘’Başkanın her zaman özü ve sözü birdir. Dürüst bir insandır. Şovu sevmez. Yol yürüdüğü adamı asla yolda bırakmaz. CHP kongrelerinde takip ettiğim zaman, bir adayın kaybedecek olmasına rağmen ona söz verdiyse dimdik arkasında durur. İlkeli bir siyasetçi’’ dedi.

”Kerameti kendinde zannedenlere…”

Kaymaz, ‘’Ataşehir için risk almaktan çekinmeyen bir Belediye Başkanı Battal İlgezdi. Her türlü iftiraya göğüs gerdi, dik durdu. Yılmadı, yıkılmadı. Mahkemelerden aklandı. Türkiye’de ve İstanbul ilçelerinde ağabeylik rolünü üstleniyor. Sevenleri ise asla başkanı yalnız bırakmıyor. Ataşehir’de ki bu manzara içeriden baltalanmaya çalışılabilir. Kerameti kendinde zannedenlere tebessüm ederek cevap verir Başkan. Ataşehir için kendisini ortaya koyan bir kişinin, günü geldiğinde radikal kararlar almasının kartalların yeniden doğuş hikayesine benzeyeceğini düşünüyorum’’ dedi.