16 Mart 2022 19:37

Ataşehir’de sular durulmuyor: Görevden uzaklaştırıldı!

Ataşehir Belediyesi uzun bir süredir müfettişler tarafından denetleniyordu. İlk hamle yapıldı.

Ataşehir’de sular durulmuyor: Görevden uzaklaştırıldı!

Battal İlgezdi başkanlığında ki Ataşehir Belediyesi uzun bir süredir, bütün belediyeler gibi denetleniyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişler birim birim her yeri denetliyor, sorular soruyor ve raporlar oluşturuyordu.

Belediye Başkan Yardımcısı görevden uzaklaştırıldı

Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre İçişleri Bakanlığı’na bağlı müfettişlerin bulduğu bilgi ve belgeler çerçevesinde Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cenan Arslan 2 aylığına görevden uzaklaştırıldı. Başkan Yardımıcısı Cenan Arslan’a Yapı Kontrol Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bağlıydı.

Cenan Arslan neden görevden uzaklaştırıldı?

Yapılan incelemeler, edinilen bilgi ve bulgular sonrasında müfettişler Cenan Arslan’ın görevi başında kalmasını sakıncalı olarak buldu ve gerekçelerini belirttiler. İçişleri Bakanlığı ise görevden uzaklaştırma kararını çıkarttı. Kapsamlı bir soruşturmanın başladığı ise edinilen bilgiler arasında. Yine edinilen bilgilere göre Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki yapılaşma başta olmak üzere kapsamlı raporların tutulduğu ifade ediliyor. Cenan Arslan, suçlu bulunmaması durumunda yeniden görevinin başına dönebilecek. Kararın soruşturmanın selameti ve Belediye personellerinin soruşturma esnasında etki altında kalmaması için çıkarıldığı belirtildi.

Müdürlükler kime bağlandı?

Ataşehir Aktüel Haber’in edindiği bilgilere göre Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başkan Yardımcısı Cenan Arslan’dan boşalan Müdürlükleri geçici olarak Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’a bağladı. Cenan Arslan’ın göreve dönememesi durumunda ise müdürlüklerin dağıtılarak Belediye içinden 1 kadın Belediye Başkan Yardımcısı atanacağı belirtiliyor.

Gözler Başkan Battal İlgezdi’ye çevrildi!

Belediye Başkan Yardımcılarından bir tanesi görevden uzaklaştırılan Başkan Battal İlgezdi’nin konuyla ilgili seçmenlerini, Ataşehir halkını bilgilendirmesi gerekiyor. Herkes o soruyu birbirine soruyor, neler oluyor diye. Bizlerde Ataşehirlilerin huzurunda Başkan Battal İlgezdi’ye soruyoruz: Neler oluyor? Bir açıklama yapacak mısınız?