28 Aralık 2021 17:21

Ataşehir’de toplumsal eşitliğin birimi var kendisi yok!

Ataşehir Belediyesi’nde toplumsal eşitlik Müdürlüğü var fakat Belediye yönetiminde toplumsal eşitlik yok.

Ataşehir’de toplumsal eşitliğin birimi var kendisi yok!

Ataşehir Belediyesi’nde Kadın Aile ve Toplumsal Eşitlik Müdürlüğü var. Belediyenin belkide en etkin çalışan Müdürlüklerinden biri olan bu birim; Ataşehir’de oldukça etkin.

Tehdit edilen kadınlara ve boşandıktan sonra rahatsız edilen kadınlara sahip çıkan Müdürlük; aynı zamanda aileleri bilinçlendirme ve bilgilendirme konusunda da adımlar atıyor. Aile Bakanlığı’nın Ataşehir’de büyük ölçüde yükünü alan Ataşehir Belediyesi Kadın Aile ve Toplumsal Eşitlik birimi uzun yıllardır topluma hizmetini sürdürüyor.

Başkan Yardımcılarının tamamı erkek: Ataşehir’de kadınlar kapasitesiz mi görülüyor?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin 8 tane Başkan Yardımcısı var. Başkan Yardımcılarının tamamı ise erkek. Başkan Yardımcılarının sekreteryası ise yer yer 1 erkek 1 kadın, yer yer 2 kadın şeklinde oluşmakta. Ataşehir’de neden kadın Başkan Yardımcısı olmamaktadır? Bunun için engel nedir, yoksa Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi kadınları kapasitesiz mi görmektedir? Kadınların yönetim kadrosunda olmasından rahatsız mı olmaktadır? 1 tane bile Başkan Yardımcılığını kadınlara neden layık görmemektedir? Gözler Başkan Battal İlgezdi’de. Çünkü Ataşehir Belediyesi’nde kadınlar değil Başkan İlgezdi ne derse o olur.

Başkan Yardımcılığı kulisleri hareketlendi

Ataşehir Aktüel Haber’in haberi sonrası ilçe kulisleri oldukça hareketlendi. Kadınların yanı sıra CHP Ataşehir’in önde gelen isimleri, “Ülkede kadın haklarını savunan siyaset yapıyoruz. Ilçemizdeki  uygulamada ise kadınlara güvenmiyoruz. Böyle siyasetle kendimizi topluma izah etmekte zorluk yaşarız” diyerek fikir beyan ettiler. Öte yandan Başkan Yardımcılığı kulisleri hareketlendi.

Kulislerde konuşulan isimler; CHP İl Başkan Yardımcıları Serpil Beşok ve Aysemin Gülmez, CHP Kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli, Meclis Üyesi Sevgi Uluğ, İlçe Sekreteri ve 24. sıra Meclis Üyesi Adayı Tülay Uçar, Hamiyet Ardıbatan, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Hatun Yıldız, Aşkın Ürkmez ve Ataşehir Belediyesi’nde ki kadın Müdürler. Kurum Müdürleri arasında ise sahada yapmış olduğu başarılı çalışmalarla Ayten Kartal ve Şehnaz Yabar ismi ön plana çıkıyor.

Öte yandan edindiğimiz bilgilere göre Başkan Battal İlgezdi’nin Neşe Akkuş ismine sıcak bakabileceği konuşuluyor.