23 Mayıs 2022 20:26

Ataşehir’de yan baktın gerekçesiyle boğazından kesildi

Ataşehir’de bir inşaat şantiyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Muratcan Atmaca ‘yan baktın’ tartışmasında boğaz ve kasığından bıçaklandı.

Ataşehir’de yan baktın gerekçesiyle boğazından kesildi

Barbaros Mahallesi’nde bir inşaat şantiyesinde, perşembe günü saat 20:00 sıralarında yaşanan olayda, güvenlik görevlisi Muratcan Atmaca, işe giderken yolda karşılaştığı saldırganla ‘yan baktın’ tartışması yaşadı.

Olay yerinden kaçan saldırganın kimliği henüz belirlenemedi. Hastanede tedavi altına alınan Atmaca’nın, hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Takip edip, güvenlik kulübesinde bıçakladılar 
Yaşanan gerginlik sonrası inşaat şantiyesine giden Atmaca’yı iki kişi takip etti. Güvenlik kulübesine giren saldırganlar, Atmaca’yı defalarca bıçakladı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Atmaca’nın boğazından ve kasığından yaraladığı öğrenildi. Ambulansla hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan Atmaca’nın, hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

“Doğrudan öldürmeye teşebbüs ettiler”

Güvenlik görevlisinin abisi Eray Atmaca, “Kardeşimi doğrudan öldürmeye teşebbüs etmişler. Ameliyatı iyi geçti, şu an iyi” dedi. Amcası Sezer Atmaca ise, sokakta ‘Niye bakıyorsun’ diye çıkışan şüphelilerin, iş yerine kadar takip edip bıçakla saldırdığını söyledi.

Güvenlik kamerası görüntüleri inceleniyor

Polis saldırı olayıyla ilgili başlattığı soruşturmada, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı. Görüntülerde iki şüphelinin şantiyeye geldikten sonra doğrudan güvenlik kulübesine girdiği, Atmaca’ya defalarca bıçakla saldırdıktan sonra kaçtığı görülüyor.