14 Kasım 2021 22:00

Ataşehir’deki siyasi kavgaya Masonlarda dahil oldu!

Ataşehir’de AK Parti ve Ataşehir Belediyesi arasındaki siyasi kavgaya Mason locasıda dahil edildi.

Ataşehir’deki siyasi kavgaya Masonlarda dahil oldu!

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, etkin muhalefeti benimseyerek Ataşehir Belediyesi’ni topa tutmuştu. Bir süre sonra Başkan İsmail Erdem geri planda dururken, AK Parti’ye yakın ulusal gazeteler devreye girdi.

Hesaplar ulusal medyadan mı görülüyor?

Geçtiğimiz dönem Ataşehir Belediyesi’ne aday olarak talip olan İsmail Erdem aynı zamanda TFF Yönetim Kurulu Üyesi. CHP’ye yakın bir ulusal gazete, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Erdem’in milli maça teşkilat üyelerini getirdiğini ileri sürerken ücretin kim tarafından verildiğinin merak konusu olduğunu dile getirdi. Sporun siyassalaştığını belirten gazete İsmail Erdem’den cevap bekledi. AK Parti’ye yakın bir ulusal medya ise Ataşehir Belediyesi’nin Masonlara ve Mason derneklere destek olduğunu ileri sürdü.

Her iki iddiayıda Ataşehir Aktüel araştırdı

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı’nın Milli maça organizasyon yaptığı ortaya çıktı. Kalabalık gruplar şeklinde değil,  aile aile maça gidildiği bilgisine erişildi. Maça giden kişilerin gerekli bilgileri doldurduktan sonra ücretini ödeyerek stadyuma girdikleri belirtildi.
Aynı şekilde Ataşehir Belediyesi’nin Masonlara destek verdiği iddialarının altının boş olduğu ve bundan dolayı siyasete dahi konu edilmediği vurgulandı. Ulusal medyalar üzerinden basit yöntemlerle kurumların hedef alınması,  ucuz siyaset olarak değerlendirilirken Ataşehir halkının birlik ve beraberliğinin korunması gerektiği vurgulandı.

AK Partili kaynaklarımız, muhalefet etmek için muhalefet etmenin yanlış olduğunu dile getirirlerken, kurumları zan altında bırakan boş iddialar üzerinden siyaset yapmayı uygun bulmadıklarını vurguladılar.