5 Mayıs 2022 15:57

Ataşehirli çocuklar mutluluğu paylaşıyor

Ataşehir Belediyesi, “çocuk dostu belediye” anlayışı kapsamında çocukların kültürel, psikolojik, sosyal ve eğitimsel gelişimlerine destek sağlamak amacıyla Kaizen Akademi’yi kurdu.

Ataşehirli çocuklar mutluluğu paylaşıyor

İnsan çok büyük ve kapsamlı değişiklikler yapmadan, küçük ancak sürekli adımlar atarak büyük gelişimler başarabilir. Bu amaçla yola çıkan Ataşehir Belediyesi de çocukların hayatına ufak dokunuşlar yaparak, sağlam bir gelecek inşa etmeleri için Kaizen Akademi’yi kurdu.

Akademi’de, uzman dernek, vakıf, üniversitelerle iş birliği yapılarak kalıcı çözümler için proje ve çalışmalar yürütülüyor.

Adını “iyiye doğru değişim” anlamına gelen “Kaizen Felsefesi”nden alan akademiden Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım Sistemi’ne kayıtlı çocuklar yararlanıyor. Merak eden, soru soran ve araştırma becerilerini geliştiren çocuklar, akademide disiplinler arası bir bakış açısı kazanıyor.

İlk olarak 100 kişilik bir çocuk grubuyla pilot çalışmalarına başlayan Kaizen Akademi’de “gelişim- dönüşüm” esas alınarak uzman psikolog ve eğitimcilerle eşliğinde resim, dans, çocuk hakları, yazarlık, psiko-sosyal destek gibi çeşitli atölyeler düzenleniyor. Bunun yanı sıra çocukların hem sosyalleşmesi hem de fiziksel gelişimlerine fayda sağlayacak spor aktiviteleri ve gezi programları gerçekleştiriliyor. Kaizen Akademi’de çocukların gelişimi desteklenirken ebeveynlere yönelik atölyeler de düzenleniyor.

d0sxrphyolpk56ayz3v1eeuw.jpg

Çocukların hayatın her alanında attığı adımlarda desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kaizen Akademi ile ilgili şunları ifade etti: “Öncelikle çocukların bir önceki günden daha iyi olması için hizmet verecek akademiyi ilçemize kazandırmaktan dolayı gururluyuz. Emek, şefkat ve sevgiyle büyüyen çocuklar gelecekte de topluma yararlı bir birey oluyor. Bunun farkındalığıyla kurduğumuz akademinin çatısı altında çocuklarımıza sosyalleşebilecekleri ortamlar yaratıyor, üniversite iş birlikleriyle de kaliteli eğitime erişmelerini sağlıyoruz.”

yuxszh5Icx0frpgkcqjibspm.jpg

İlgezdi, “Geleceğimizin emaneti olan çocukların, iyi olma halini artıran, madde bağımlılığı gibi onları çeşitli risklerden koruyan, hobiler kazandırarak serbest zamanlarını daha nitelikli geçirmelerine katkıda bulunan projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Ineo4nekaghltoh0vmfijmd5.jpg

kqykl9i8owpnyd0q5unjhjcf.jpg

rfv0npd5wjoepf7xzbygtnsw.jpg

1dbn5opfpcdo2uwq0tlrireh.jpg

pgbqm3nydvofsep1w924e8ri.jpg

lwvuah0cbtfIy1ksi7ngmet9.jpg