16 Temmuz 2023 19:06

Ataşehirli çocukların yaz tatili atölyelerle geçecek

Çocukların yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yaz okulları atölye programı 24 Temmuz’da başlıyor.

Ataşehirli çocukların yaz tatili atölyelerle geçecek

Ataşehir Belediyesi, çocukların yaratıcılıklarını keşfetmeleri, merakları ile bilimin büyülü dünyasına adım atmaları ve sporla iç içe vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla ilçenin 7 farklı noktasında 18 atölye ile yaz okulları programına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yaz okullarında 6 ile 13 yaş arası çocuklar, 24 Temmuz ile 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında yeteneklerini keşfederken unutamayacakları deneyim ve birikimlerle yaz tatillerini geçirme imkanına sahip olacak.

Kayıtların 17 Temmuz Pazartesi günü çevrimiçi olarak yapılacağı yaz okullarında çocuklar, Cup Song, Perküsyon, Takı Tasarımı, Akıl Oyunları, Aborjinler, Deney, Creative Challenge, Çim Adam, Kitap Ayracı, Oyunlu İngilizce, Süper Kahraman, Speaking Cafe, Çalgı Yapım Atölyesi, Anahtar Yapımı, Çerçeve Yapımı, Çocuk Yogası, Çocuk Zumba, Roket Yapım atölyelerini seçebilecek.

Atölyeler, Neşet Ertaş Kültürevi, Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi, Mustafa Kemal Ataevi, Kayışdağı Lions Ataevi, Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi, Süleyman Karadağ Kütüphanesi ve Düştepe Oyun Müzesi’nde yapılacak.