16 Haziran 2022 20:27

Ataşehirli genç kazada hayatını kaybetti

İstanbul Ataşehir’de 3 Haziran’da saat 22.00 sularında son sürat gelen bir araç, yaya geçidindeki Damla Nur Sönmez’e çarptı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Sönmez, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şoför ise gözaltına alındı.

Ataşehirli genç kazada hayatını kaybetti

Küçükbakkalköy Mahallesi’nde 3 Haziran Cuma günü saat 22.00 sıralarında meydana gelen kazada, aşırı hızla ilerleyen bir otomobil, yaya geçidinden karşıya geçen Damla Nur Şeker’e çarptı.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı

Çarpmanın etkisiyle Şeker, ağır yaralandı. Sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırılan Damla Nur Şeker, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Araç sürücüsünün tutuklandığı öğrenildi.

Ataşehir'de son surat gelen otomobilin çarptığı 22 yaşındaki Damla Nur Şeker yaşamını yitirdi

“Sürekli fren sesleri duyuyoruz”

Kazaya tanık olan esnaf Erdoğan Yürük, “Yukarıdan 3 araç peş peşe geliyordu. 20 yaşında genç bir kız tam karşıya geçmek üzerindeyken, araç çarptı. Çok hızlıydı ve çarptıktan sonra genç kız ileriye doğru sürüklendi. Buradaki yaya geçidi çok belirsiz, sürekli kazalar oluyor. Yetkilerin bir çözüm bulmaları lazım. Yaya geçidi işaretleri tabelaları var ama ağaçlar kapatıyor. Sürekli fren sesleri duyuyoruz. Yine bir şey mi oldu diye bakıyoruz.” dedi.

Ataşehir'de son surat gelen otomobilin çarptığı 22 yaşındaki Damla Nur Şeker yaşamını yitirdi

“İnsan karşıya geçmeye cesaret edemiyor”

Yaya geçidini kullanan Baykar Güner, “Karşıya geçmek için cesaret edemiyor insan. Araçlar yavaş geçerken bile böyle, bazen yarışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir genç kız burada vefat etti. Sürücü hızlı geldi, çarptı. Çok üzücü bir durum. Çok tedirgin ediyor burası insanları. Yetkiler buraya müdahale ederse seviniriz” diye konuştu.